49 pięter i 1142 schody, czyli Sky Tower Run 2015

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-05-23 16:06 | Zmodyfikowano: 2015-05-23 16:08

Winda służy im dzisiaj tylko do zjeżdżania - na górę wbiegają o własnych siłach. 800-set śmiałków z kraju i zagranicy wystartowało w rozgrywanym we Wrocławiu biegu na Sky Tower.

Łatwo nie było, bo start od mety dzieliło 49 pięter i 1142 schody. Humory na szczycie jednak dopisywały:

Niektórzy z uczestników, jak Rafał Barański z Długołęki zdecydowali się wbiegać na szczyt budynku bez obuwia:

W części eliminacyjnej najlepszy czas uzyskał Piotr Łobodziński. Ubiegłoroczny mistrz Europy w bieganiu po schodach, 49 pięter pokonał w 5 minut i 3 sekundy.

Znamy już zwycięzców biegu na najwyższy budynek w Polsce. W kategorii kobiet zwyciężczynią została Dominika Wiśniewska-Ulfik, która uzyskała łączny czas biegu 13 min. 12 sek. (łączny czas biegu – czas biegu eliminacyjnego wraz z czasem biegu finałowego). W kategorii mężczyzn najwyższe miejsce na podium zdobył Piotr Łobodziński.