Koszykarze Turowa zrobili pierwszy krok do złota!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-05-28 20:16

Inauguracyjna potyczka głównych pretendentów do złota długo toczyła się pod dyktando Turowa. W dramatycznej końcówce niewiele brakowało, by mistrzowie Polski wypuścili pewną wygraną z rąk.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po 4 minutach gry Stelmet wygrywał 11:4. Zgorzelczanie nie pozwolili jednak nabrać rozpędu rywalom i szybko odzyskali inicjatywę. Podopieczni Miodraga Rajkovicia zdobyli 10 punktów z rzędu i po niespełna 7 minutach wygrywali 14:11. Do końca tej kwarty zgorzelczanie pozwolili zdobyć rywalom tylko 2 punkty i inauguracyjną kwartę zakończyli z 8-punktową przewagą.

W dwóch kolejnych odsłonach Turów kontrolował grę, a jego przewaga oscylował wokół 10 punktów. Goście dwukrotnie udało się zmniejszyć dystans do 3 oczek. Końcówka trzezciej kwarty, to znów okres bardzo dobrej gry mistrzów Polski. W 29 minucie zgorzelczanie uzyskali najwyższe prowadzenie w meczu 62:46.

Choć wydawało się, że zespół trenera Rajkovicia ma spotkanie pod kontrolą jego końcówka przyniosła sporo emocji. Zielonogórzanie w ostatniej kwarcie zaczęli systematycznie odrabiać straty. Ważne punkty punkty dla gości zdobywali w tej odsłonie Russel Robinson i były gracz PGE - Aaron Cel. To właśnie po rzucie tego ostatniego w 38 minucie na tablicy wyników pojawił się remis 73:73 (pierwszy od wyniku 0:0). Turów w kluczowych momentach pokazał jednak klasę. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. W rolach głównych wystąpli najlepsi tego dnia zawodnicy mistrza Polski. Najpierw za 3 trafił Mardy Collins, a chwilę potem Damian Kulig popisał się akcją 2+1 i gospodarze odskoczyli na 6 punktów. Rywale zdołali jeszcze zbliżyć się na 2 oczka. Zwycięstwo Turowa przypieczętowała 2-punktowa akcja Collinsa i skutecznie wykonywane rzuty wolne Amerykanina.

Mecz nr 2 w sobotę o godz. 20.00 w Zgorzelcu.

PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra 85:77 (21:13, 18:21, 23:18, 23:25)

Turów: Collins 21, Kulig 17, Chyliński 13, Czyż 8, Taylor 8, Jaramaz 6, Dylewicz 5, Moldoveanu 5, Natiażko 2, Wright 0.

Stelmet: Koszarek 18, Robinson 13, Hosley 13, Cel 10, Lalić 7, Troutman 6, Hrycaniuk 6, Zamojski 4, Chanas 0.

Stan finałowej rywalizacji: 1:0 dla PGE Turowa.