Afrykańskie rytmy live w Radiu Wrocław Kultura w niedzielę

Urszula Andruszko | Utworzono: 2015-07-12 17:34 | Zmodyfikowano: 2015-07-12 18:31
A|A|A

fot. Tomek Murawski

Ledwie skończył się Brave Festival, którego motywem przewodnim w tym roku był Griot, a już kolejne wydarzenia, w których obecna jest muzyka z Afryki Zachodniej:

Zachód Afryki to nie tylko grioci. Wybranym członkom rodziny przyznawana jest rola opowiadaczy i powierników kultury, innym - muzyków - ci od dziecka kształcą się w grze na różnych tradycyjnych instrumentach. Jednym z nich jest Amadou Bangoura - pochodzący z Gwinei multiinstrumentalista, który mając zaledwie 25 lat uważany jest za wirtuoza balafonu, oraz bębnów Djembe i Dundun.

Gra on także Balecie Narodowym Gwinei: Les Ballets Africains, co dla muzyka jest prawdziwym wyróżnieniem. Wrocławscy muzycy z AfroTuby - Tomasz Murawski i Wojciech Krasuski podczas podróży w tamte rejony, mieli szczęście być uczniami Amadou. Za ich sprawą, mistrz po raz pierwszy zagra w Polsce i będzie szansa uczenia się od niego tajemnic gry na tym instrumencie. Tuż po zakończeniu Brave Festivalu będzie szansa na przedłużenie podróży po muzyce Czarnego Lądu.

  • 17.07 warsztaty gry na Djembe i Dundun
  • 18.07 koncert w Collosseum Jazz Cafe, gdzie obok tradycyjnych afrykańskich pieśni zabrzmią saksofony, klawisze i gitara basowa
  • 19.07 koncert w Nalandzie, a tuż przed nim wizyta w Radio Wrocław Kultura

Porozmawiamy o podróży po Afryce Zachodniej i fascynacji muzyką stamtąd, a mistrz balafonu - Amadou zagra - będzie szansa zobaczyć na wizji i usłyszeć na żywo jeden ze świętych instrumentów griotów.

Do usłyszenia 19 lipca od godz. 16.00. Balafon Brothers i Amadou Bangoura w studiu, poza tym wywiady i muzyczne wspomnienia z Brave Festivalu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama