Wrocławscy żużlowcy bez sukcesów w Kumli i Lublinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-08-15 22:39 | Zmodyfikowano: 2015-08-15 22:41

3. Finał IME w jeździe na żużlu, który rozegrano na torze w szwedzkiej Kumli, zakończył się sukcesem Emila Sajfutdinowa. Rosjanin nie miał sobie równych i wygrał wszystkie wyścigi, umacniając się na pozycji lidera cyklu. W finale Sajfutdinow wyprzedził swojego rodaka Grigorija Łagutę i Duńczyka Nickiego Pedersena.

Tomasz Jędrzejak z Betardu Sparty Wrocław zdobył 7 punktów i zajął 10 miejsce. Tuż przed nim uplasował się najlepszy z czwórki Polaków Janusz Kołodziej. Przemysław Pawlicki był 13., a Tomasz Gollob po wykluczeniu w pierwszym starcie nie pojawił się już więcej na torze.

Wyniki:
1. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 18 (3,3,3,3,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Grigorij Łaguta (Rosja) - 10 (1,0,3,1,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Nicki Pedersen (Dania) - 11 (2,2,2,2,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 12 (3,2,3,1,3,w) + wykluczenie w finale
...
9. Janusz Kołodziej (Polska) - 7 (0,3,1,3,0)
10. Tomasz Jędrzejak (Polska) - 7 (1,2,1,3,0)
...
13. Przemysław Pawlicki (Polska) - 5
...
17. Tomasz Gollob (Polska) - 0

W Lublinie młodzi żużlowcy walczyli w 2. Finale IMŚJ. Ton zmaganiom nadawali Polacy. Zwyciężył Paweł Przedpełski, który wyprzedził Bartosza Zmarzlika. Na najniższym stopniu podium stanął Łotysz Andriej Lebiediew. 5-tą lokatę zajął Maksym Drabik. Junior Betardu Sparty Wrocław zdobył 10 punktów. Gdyby nie ostatnia pozycja w inauguracyjnym wyścigu Drabik miałby szansę na podium.

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwóch turniejach prowadzi Zmarzlik przed Przedpełskim i Duńczykiem Andersem Thomsenem. Maksym Drabik jest 13.