Dobra gra Metraco Zagłębia w Memoriale Kruglińskiego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-08-23 08:25 | Zmodyfikowano: 2015-08-23 08:26

W pierwszym dniu rozgrywanego w Lubinie memoriału Henryka Kruglińskiego w piłce ręcznej kobiet zespół Metraco Zagłębia wygrał z Pogonią Szczecin 25:21 i pokonał Hypo Wiedeń 33:24.

Pierwszy mecz z Pogonią był na początku wyrównany. Później za sprawą Joanny Obrusiewicz Zagłębie uzyskało prowadzenie 10:7. Do przerwy było 12:8 dla gospodyń.

W drugiej połowie przewaga drużyny Bożeny Karkut rosła aż do stanu 17:10. Pogoń ruszyła do odrabiania strat i w 50. minucie było już tylko 20:19 dla zespołu  Lubina, ale Zagłębie nie pozwoliło sobie odebrać wygranej.

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 25:21 (12:8)

Zagłębie: Chojnacka, Wąż – Grzyb 4, Jochymek 1, Lima 1, Marić 3, Milojević 1, Obrusiewicz 7, Paluch, Premović 3, Piechnik 2, Robótka, Załęczna 3.

Spotkanie z Hypo rozpoczęło się od prowadzenia mistrzyń Austrii 5:1. Zagłębie poprawiło skuteczność i grę w obronie. Najpierw w 17. minucie wyszło na prowadzenie 11:8, a po pierwszej połowie wygrywało 20:11.

W drugiej części meczu zespół z Lubina kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrał wysoko 33:24.

Metraco Zagłębie Lubin – Hypo Wiedeń 33:24 (20:11)

Zagłębie: Chojnacka 1, Wąż – Grzyb 5, Jochymek 3, Lima 1, Marić 4, Milojević 1, Obrusiewicz 8, Paluch, Premović 5, Robótka, Załęczna 4.