Tłumy szukają pociągu. To może skończyć się tragedią

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-08-29 16:49 | Zmodyfikowano: 2015-08-29 16:53
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Wałbrzych, a w szczególności zamek Książ przeżywa dziś prawdziwe oblężenie gości.

Na 65. kilometrze trasy kolejowej Wałbrzych – Wrocław można spotkać całe rodziny z dziećmi, wycieczki oraz ekipy zagranicznych mediów.

AKTUALIZACJA, 31 sierpnia

Pożar lasu w miejscu, gdzie ma być ukryty "złoty pociąg" (ZDJĘCIA TUTAJ)

Miejsce potencjalnego znaleziska nie jest przez nikogo zabezpieczone, ludzie swobodnie chodzą po torach i skarpie. O zaprzestanie szukania pociągu już wczoraj apelował generalny konserwator zabytków, Piotr Żuchowski.

Przez godzinę tory w dzielnicy Szczawienko odwiedziło kilkadziesiąt osób. Interweniowała także Straż Ochrony Kolei.

PIOSENKA O ZŁOTYM POCIĄGUPS. musiałam śpiewać bardzo cicho bo byłam w pracy !LAJKUJCIE -> www.facebook.com/muzyka.Edyta.Nawrocka <3

Posted by Edyta Nawrocka on 28 sierpnia 2015

Aktualizacja 30.08:

Po doniesieniach Radia Wrocław o tłumach, które szukają pancernego pociągu, służby wzięły się do roboty. Teren jest już pilnowany. Więcej w relacji Michała Wyszowskiego:


 

Zainteresowanie pociągiem jest tak duże, że dzisiaj ruszyła też specjalna promocja „ Explore Wałbrzych” skierowana do turystów zza granicy. "Chętnych jest bardzo wielu" - mówi prezes Książa Krzysztof Urbański.

Już w najbliższy czwartek na specjalne zwiedzanie przyjadą przedstawiciele mediów z całego świata. Zobaczą m. in. podziemia Książa oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz57
2015-09-12 14:19:31
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na zdjęciach widać że chyba całe rodziny z dziećmi, wycieczki oraz ekipy zagranicznych mediów zginęły! Pojawili się zainteresowani całym geszeftem Żyyyyydzi+Rosjanie+Niemcy+cholera wie kto jeszcze! Najbardziej cholera wie kto jeszcze!
~dart
2015-09-01 11:41:53
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jeżeli ten pociąg spoczywa w Wałbrzychu to jest to przejęty w walce od Rosjan i zmodernizowany słynny PP. 53 "Śmiały" który nosił nazwę Kampfzug A. Według niemieckich archiwów jest to jedyny pociąg Hitlera jaki nie został zniszczony lub wysadzony ze wszystkich posiadanych,wynika to z archiwów niemieckich. Został wycofany z armii Niemiec w 44r. To nie oznaczało że nie mógł jeżdzić po torach i wykonywać jakiś misji.
~costam
2015-08-31 13:52:35
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -2
dd
~Marys pl
2015-08-30 21:15:41
z adresu IP: (37.131.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co wy wszyscy niedowiarki napiszecie jak to okaże się prawdą i każdy z nas chodził po nim byłem tam z 100 razy z wykrywaczem ale chętnie bym już się dowiedział jak skończy złoty pociąg!
~Arkadiusz
2015-08-30 21:14:47
z adresu IP: (87.115.xxx.xxx)
Ocena: 1
RADIOWOZY PATROLUJĄ TORY! A helikoptery,drony,satelity?Ha!Ha!Ha!Faktycznie dawno nie miałem takiej polewki.Ilu przygłupów mieszka w tym kraju.Czy naprawdę każdy z saperką w tym rejonie ma zamiar kopać w ziemi i skale minimum kilkanaście metrów?Czy to są normalni ludzie?A te wszystkie żądania z USA,Rosji i Izraela?Czy to nie jest obłęd ogólnoświatowy?
~gosc
2015-08-30 21:03:16
z adresu IP: (92.230.xxx.xxx)
Ocena: 0
zydolce juz jako pierwsi stoja w kolejce po zloto ,pazerny narod
~waldi
2015-08-30 18:53:45
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 5
2 facetów napaliło się zioła i mają beke że zrobili ŚWIAT w konia, zdaję się że już to przerabialiśmy, słynna "sprawa Madzi", tylko że teraz pojechali kolesie po całości, pomyślcie o konsekwencjach w świecie owej bujdy na resorach. Jakim trzeba być nieukiem, aby wierzyć w "złoty pociąg". Niemcy wycofując się w 1945 roku mieli o wiele bardziej ciekawsze miejsca na zachód od Wrocławia do ukrycia zrabowanych kosztowności, niż jakieś sztolnie na terenach które wiedzieli że będą w 100% w łapach ruskich kacapów i nigdy tu nie wrócą aby je w spokoju "wykopać". Pomyślcie szczególnie wy jeżdżący BMW a później zaznajomcie się z gościem, niejakim Güntherze Quand, później poczytajcie o IG Farben, Bayer, Ingvar Kamprad, General Electric, Siemens, Hugo Boss, BASF, Nestle, Porsche, VW, itd. itd., czym te firmy zajmowały się między '39 a '45 rokiem. To są firmy które takich "złotych pociągów" dostało na przechowanie od SS w swoich wybudowanych, na swoich włościach, sztolniach. A z resztą, nie chcę mi się pisać, bo i tak szara masa woli żyć marzeniami, legendami, może i w sumie tak lepiej ...
~sfinks
2015-08-30 18:07:23
z adresu IP: (80.103.xxx.xxx)
Ocena: 7
W pociagu jest "Zyklon B" nagroda dla Zydow
~piotr
2015-08-30 17:23:05
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 6
Panowie proszę was jak chcecie pisać jakie kol wiek komentarze to piszcie mądrze . Czytając wasze wypowiedzi są wrażenie ze w tym kraju nie mieszka nikt mądry no chyba ze madrzy ludzie nie chcą się wypowiadać . Panowie moim zdaniem pociąg jest natomiast co w nim jest to jedna wielka niewiadomą nie mówmy tu o jakiej kolwiek rekompensacie dla Polski bo jak na razie to musimy wydawnictwo pieniędzy na wydobycie tego pociągu a później dalsze wydatki tak jak Exchumacja ciał znajdujących się ludzi w pociągu robienie .dna itd
~BLE BLE
2015-08-30 16:59:20
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zabrakło zwrotki "weselnym grajkom rymy plączą się":)
~Kazimierz57
2015-08-30 14:11:30
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ponoć! Już nie tylko żydowskie plemienie się domaga tego skarbu! Ponoć, już domagaja się również Niemcy!
~Kazimierz57
2015-08-30 14:09:54
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ze źródełdobrze poinformowanych: JUŻ ŻEYDZI Z USA DOMAGAJĄ SIĘ OBEJRZENIA TYCH "CUDÓW" I DOMINIEWYWUJĄ ŻE TO JEST ICHNIE! JAK JESZCZE DOJDĄ NASI, ZACNI W/G RAPORTU BERMANA Z 1945 ROKU? ZAJMUJĄCY POZYCJE PAŃSTWOWE? NA BANK NIC NIE ZOSTANIE DLA NASZEGO SKARBU PAŃSTWOWEGO! TYLKO PATRZEĆ JAK ZACZNĄ SIĘ PIELGRZYMKI DO TEGO MIEJSCA...
~karlos
2015-08-30 14:04:17
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 1
WSZYSTKO NATYCHMIAST NA SKARP PAŃSTWA !!!!!!!!!!!! BEZ ŻADNYCH SPADKOBIERCÓW !!!!!!!!!!! .POLSKA ZA DUŻO WYCIERPIAŁA W CZASIE WOJNY, ZA ZNISZCZONĄ WARSZAWĘ I NIE TYLKO. TO MUSI BYĆ REKOMPENSATA DLA POLSKI .
~fursa
2015-08-30 12:42:23
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
gdzie te tłumy,chyba że te kilka dziesiąt osób idących do kościoła to turyści poszukiwacze skarbów;)
~andżej
2015-08-30 10:05:16
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 4
dobrą reklamę sobie szełemej zrobił, a wszyscy ludzie się na to nabrali ... i teraz wałbrzych +10 w fejmie... heh I O TO CHODZIŁO ;)
~Z Opola
2015-08-30 09:38:47
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: -2
My z wykrywaczem metali, takim profesjonalnym do 50 metrow w glab, wybieramy sie we wtorek. Jedziemy w piatke i na conajmniej kilka dni. Moze nawet w weekend zostaniemy. Szkoda ze nie ma wiecej czasu bo do pracy trzeba chodzic...
~wefw
2015-08-30 08:53:42
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
a w pociągu brudasy z afryki bo miał jechać do londynu
~dsfas
2015-08-30 08:24:14
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 10
A w nim złoto Amber Gold
~mam zdjęcie
2015-08-30 05:27:53
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: -5
i proszę bardzo - na dowód ze nie kłamie:
~5km6
2015-08-30 04:34:29
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 0
prw cenzuruje foto i mapkę - dlaczego?! rana dożyję?!
~65km
2015-08-30 04:30:29
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 5
podaję link do wjazdu ""
~badmotherfucker
2015-08-30 04:29:34
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 4
śledzę temat od kiedy skończyłem 8 (tak - osiem lat). Dziadek pracował na pkp żarów/jaworzyna/świebodzice/ szczawienko... teraz mam 42 lata i od 8 mego roku życia żyję tym tematem... mam zdjęcie z tego tunelu
~stettin
2015-08-29 22:50:34
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 16
to akcja zorganizowana pod kryptonimem złoty pociąg teraz SOK mandaty wlepia za chodzenie po torach.Tak się robi hajs.
~Aga
2015-08-29 22:30:51
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dobrze,dobrze niech turystyka coś się ruszy.
~Janek
2015-08-29 22:07:45
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dzieci z rodzinami chodzą po torach , poszukiwacze szukają w tunelach które grożą zawaleniem ... Czy musi się stać jakaś Tragedia ? aby samorządowcy z Wałbrzycha przyznali że to Bajka ? Rozumiem że fajnie się bawią i liczą zyski ale to jak oni sami podkręcają Media wskazuje że są poniekąd zamieszani w kreowanie tego Obłędu . Joanna Lamparska na początku radośnie podchodziła do tematu ale dziś ( w TVN24) chyba także już zrozumiała że to Szaleństwo może przybrać katastrofalne skutki i czas poznać prawdę ...
~jaro
2015-08-29 21:01:04
z adresu IP: (92.22.xxx.xxx)
Ocena: 11
Te namiary to ściema by odwrócić uwagę od właściwego miejsca w którym stoi ten pociąg. Pomyślcie sami jaki byłby sens podawać tak sprecyzowane dane. Czysta głupota.
~Max
2015-08-29 20:52:50
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -1
nie znecajcie sie nad mediami...wszystkie odpowiednie urzedy panstwowe znaja temat. kto ma to teraz zabezpieczyc ...solid?
~bedekkk
2015-08-29 20:07:06
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 11
po co podaliście namiar ? bez sensu ... zaraz będzie nalot żydów ...
~Rozumek
2015-08-29 19:48:53
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 2
PR zwyciężył z rozumem, miasto i powiat razem z mediami nakręcili spiralę, zginą ludzie, a pózniej okaże się kilka wagonów
~KKk
2015-08-29 18:21:13
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
O ile dobrze pamiętam, to PRW pidało na którym kilometrze torów szukać pociągu.
~Endrju
2015-08-29 18:05:01
z adresu IP: (80.245.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jak okaże się, że tam jest złoto i kosztowności, to Prezydent Duda będzie miał mnóstwo kasy na realizację obietnic wyborczych ;)
NA ANTENIE
PiotrPietraszek
KatarzynaGórna-Drzewosz
Piotr Pietraszek , Katarzyna Górna-Drzewosz
 15:00 - 18:00
Satyryczny Odcinek Radiowy
Tylko muzyka, dobre towarzystwo i laba...