Rowerem po wyremontowanej Legnickiej już jesienią (ZDJĘCIA)

Aurelia Szymon | Utworzono: 2015-09-15 10:09 | Zmodyfikowano: 2015-09-15 10:12
Rowerem po wyremontowanej Legnickiej już jesienią (ZDJĘCIA) - fot. zdium.wroc.pl
fot. zdium.wroc.pl

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany - wszystko po to, aby rowerzystom w okolicy Legnickiej we Wrocławiu jeździło się lepiej. Prace trwają od początku sierpnia. Do tej pory na wysokości kładki Nabycińskiej ścieżka rowerowa została wyznaczona na jezdni. Dalej od ulicy Środkowej zostanie poprowadzona chodnikiem. Część ścieżki, która już jest gotowa nie może jeszcze zostać udostępniona rowerzystom - nie ma tam oznakowania - tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUMu:

Tam kierowcy nie widzą nadjeżdżających rowerzystów, dlatego wylot ulicy Dobrej do Legnickiej zostanie zawężony w taki sposób, żeby widoczność była lepsza. Prace będą prowadzone w tym samym czasie kiedy budowana będzie ścieżka rowerowa po drugiej stronie ulicy.

To nie koniec inwestycji w ciągu ulicy Legnickiej. - Likwidujemy też rampy i schody pod wiaduktem na wysokości Niedźwiedziej - mówi Ewa Mazur:

Dodatkowo żeby ułatwić przejazd rowerzystom nadjeżdżającym na Plac Jana Pawła II od strony Świętego Mikołaja między Podwalem a ulicą Rybacką zostanie wykonane oznakowanie poziome.

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.