Piłkarze Zagłębia w ćwierćfinale Pucharu Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-09-23 19:35

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w niedawnym meczu ligowym wygrali w Białymstoku z Jagiellonią 2:1. Teraz stawką spotkania nie były ligowe punkty, ale awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

W 5. minucie po akcji Dorde Cotry piłkę na 20 metrze otrzymał Krzysztof Piątek. Błyskawicznie zdecydował się na strzał, ale uderzył minimalnie niecelnie. Trzy minuty później po akcji Michala Papadopulosa ponownie przed szansą stanął Piątek, ale jego strzał obronił Krzysztof Baran.

Trzecia groźna akcja skończyła się golem. Po dośrodkowaniu Łukasza Janoszki precyzyjnym strzałem głową popisał się Michal Papadopulos i od 16. minuty Zagłębie prowadziło 1:0.

W 21. minucie zespół Piotra Stokowca miał kolejną szansę. Z rzutu wolnego z 20 metrów uderzał Krzysztof Janus, ale uderzył ponad poprzeczką. W 31. minucie było już 2:0 dla Zagłębia. Janus dośrodkował z rzutu wolnego, a Krzysztof Piątek fantastycznym strzałem głową podwyższył wynik.

Jagiellonia starała się atakować, ale nie była w stanie stworzyć sobie dobrej okazji do zdobycia bramki. Po 45 minutach Zagłębie zasłużenie prowadziło 2:0.

Początek drugiej połowy był wyrównany. W 56. minucie z dystansu uderzał Taras Romanczuk, ale piłka poleciała nad poprzeczką bramki Zagłębia. Chwilę później uderzał Jacek Góralski, ale także niecelnie.

Trener Piotr Stokowiec dokonał zmiany. Miejsce Łukasza Janoszki zajął Adrian Błąd. W drużynie Jagiellonii na murawie pojawił się natomiast Przemysław Frankowski.

Akcje Jagiellonii zaczęły być coraz groźniejsze. W 65. minucie groźnie uderzał z dystansu Konstantin Vassiliev, ale dobrą interwencją popisał się Martin Polacek. Trzy minuty później po strzale Frankowskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Lubinianie uspokoili grę i mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale w 82. minucie Błąd uderzył ponad poprzeczką.

Ostatecznie Zagłębie wygrało w Białymstoku z Jagiellonią 2:0. W ćwierćfinale zespół z Lubina zmierzy się ze zwycięzcą meczu Lecha Poznań z Ruchem Chorzów.

Jagiellonia Bialystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:2)

Michal Papadopulos 16, Krzysztof Piątek 31

Jagiellonia: Baran - Modelski, Madera, Tarasovs, Straus - Alvarinho (63' Frankowski), Grzyb, Góralski (63' Cernych), Romanczuk, Mackiewicz (46' Vassiliev) - Grzelczak.

KGHM Zagłębie: Polacek - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Janus, Ł. Piątek, Kubicki, K. Piątek (85' Sobków), Janoszka (61' Błąd) - Papadopulos (67' Jach).