Mistrzynie Polski lepsze od szczypiornistek z Lubina

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-21 07:46 | Zmodyfikowano: 2015-10-21 07:48

Podopieczne Bożeny Karkut nastraszyły faworyzowane rywalki zwłaszcza pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Przed zmianą stron zawodniczki Zagłębia, dzięki dobrej postawie w defensywie, zdołały zmniejszyć 5-bramkową w pewnym momencie stratę do 3 goli.

Początek drugiej odsłony także należał do przyjezdnych. Lubinianki wykorzystały osłabienie rywalek i w ciągu trzech minut zdołały doprowadzić do remisu 12:12. Niestety dla drużyny z Lubina, był to ostatni tego dnia słabszy moment w wykonaniu mistrzyń Polski. Po kilku minutach wyrównanej gry podopieczne Sabiny Włodek szybko odskoczyły na 6 bramek. 10 minut przed końcem przewaga mistrzyń kraju wynosiła już 8 goli. Lubiniankom nie pomogła świetna tego dnia skuteczność Żany Marić. Chorwatka zdobyła aż 11 bramek, ale miała zbyt małe ofensywne wsparcie od reszty koleżanek z zespołu.

MKS Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)

MKS Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan 1, Quintino 2, Niedźwiedź 5, Rola 6, Gęga 7, Repelewska 3, Kozimur, Migdaliowa 4, Charzyńska, Szarawaga 2.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka - Robótka, Załęczna 1, Obrusiewicz 4, Konofał, Paluch 1, Premović 3, Wiertelak, Lima, Walczak, Marić 11, Jochymek 1, Milojević.