Wygrana szczypiornistek Zagłębia po emocjonującym meczu

WK, mat. prasowe | Utworzono: 2020-01-05 20:50

W pierwszym meczu po przerwie na parkiecie zobaczyliśmy Małgorzatę Mączkę, która wróciła do gry po groźnej kontuzji i długiej rekonwalescencji. W Koszalinie rozgrywająca Metraco Zagłębia zagrała naprzeciw swojej siostrze Annie, a rywalkom rzuciła dwie bramki.

Lubinianki udały się na trudny teren do Koszalina z jasnym celem – zdobycia trzech punktów. Miejscowy zespół od początku pokazał, że nie zamierza składać broni i również chce walczyć o pełną pulę. Koszalinianki bardzo dobrze radziły sobie w pierwszym kwadransie, kiedy cały czas były na prowadzeniu. Od momentu 7:9 Miedziowe wrzuciły piąty bieg i zaczęły odrabiać straty. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej poprawiły obronę, a ich skuteczna gra w ofensywie sprawiła, że do przerwy prowadziły różnicą trzech trafień.

Od początku drugiej połowy lepiej prezentowały się lubinianki, które szybko powiększyły przewagę z pierwszej części spotkania. Ta utrzymywała się na poziomie 4-5 bramek, a kwadrans przed końcem, po bramce Darii Zawistowskiej wynosiła już sześć trafień – 25:19. I kiedy wydawało się, że emocji w tym meczu już nie będzie, do głosy doszły miejscowe szczypiornistki. Młyny Stoisław odrobiły straty - 54. minucie remis swojej drużynie dała Paula Mazurek. Ostatnie fragmenty spotkania oznaczały olbrzymie emocje, a wynik wciąż był sprawą otwartą. Ważne bramki rzuciła Agata Wasiak i Kinga Grzyb, jednak akcję na remis miały koszalinianki. W ostatnim rzucie meczu do rzutów karnych doprowadziła Hanna Rycharska.

Młyny Stoisław Koszalin doprowadziły do remisu w samej końcówce, jednak w serii rzutów karnych lepsze było Metraco Zagłębie Lubin. Miedziowe rzucały bezbłędnie i wracają z Koszalina z dwoma punktami.

Młyny Stoisław Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 32:32 (12:15) k. 2:4

Młyny Stoisław: Sach, Prudzienica, Filończuk – Han, Urbaniak 2, Mazurek 3, Mączka Anna 4, Tracz, Volovnyk 6, Rycharska 4, Nowicka, Borysławska, Tomczyk, Andriichuk 7, Smolinh 6.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 4, Mączka 2, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 3, Górna 4, Ważna 4, Zawistowska 4, Matieli 3, Belmas 5, Pielesz 2.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.