Edyta Geppert w Radiu Wrocław już 11 listopada

Ewa Zając | Utworzono: 2015-10-28 09:35 | Zmodyfikowano: 2015-10-28 09:37

Przed nami kolejne muzyczne wydarzenia w sali koncertowej Radia Wrocław, listopad zdominują śpiewające panie, już niedługo wystąpią u nas prawdziwe ikony polskiej sceny: Krystyna Prońko, Edyta Bartosiewicz i Edyta Geppert. Ta ostatnia wokalistka debiutowała w 84 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i wygrała go - przypomina szef muzyczny radia Wojtek Janicki. Zagrała ponad 3 tysiące koncertów, publiczność ciągle zapełnia sale do ostatniego miejsca, a ona sama jest w świetnej formie:

"Jaka róża taki cierń", "Zamiast" czy "Kocham cię życie" - te najsłynniejsze przeboje Edyty Geppert zabrzmią już 11 listopada w Sali Koncertowej Radia Wrocław. To wokalistka uwielbiana przez publiczność i doceniona przez krytyków muzycznych. Jest bardzo wszechstronna - wyjaśnia fenomen artystki szef Radia Wrocław Kultura Kultura Grzegorz Chojnowski. Już od ponad 30 lat wie jak swoimi piosenkami poruszyć słuchaczy:

Każdy jej koncert jest wyjątkowy, ta wokalistka przykłada bardzo dużą uwagę do jakości tego co robi - dodaje dziennikarka kulturalna Marta Wróbel. Jest dbałość o każdy szczegół, piosenki Edyty Geppert wciąż brzmią znakomicie. Doceniają to i starsi słuchacze, i młodzi, którzy szukają w muzyce czegoś więcej:

W repertuarze koncertu Edyty Geppert pojawią się utwory autorstwa Agnieszki Osiecki, Wojciecha Młynarskiego czy Jonasza Kofty. Wokalistka śpiewa też teksty Magdy Czapińskiej, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka. Wiele z tych utworów przeszło już do klasyki polskiej piosenki.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.