Anna Zalewska w Radiu Wrocław (ROZMOWA)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-11-12 09:05 | Zmodyfikowano: 2015-11-12 09:10
A|A|A

twitter.com

Zalewska mówi Radiu Wrocław, że przed nią sporo wyzwań, ale zapewnia, ze wszelkie zmiany w oświacie będzie przygotowywać w porozumieniu z nauczycielami i uczniami. Powstaną m.in. zespoły, które przygotują plan likwidacji gimnazjów. Nominacja Anny zalewskiej to jedna z większych niespodzianek w rządzie przedstawionym przez Beatę Szydło. Poseł mówi nam, że nie boi się ciężkiej pracy:

Co ciekawe polityk chce się też zająć sprawą słynnych już drożdżówek w szkołach. W życie weszły przepisy dotyczące zakazu sprzedaży tzw. śmieciowego jedzenia w szkolnych sklepikach. W niektórych placówkach uczniowie są karani za przynoszenie niezdrowych produktów. - Ta sytuacja musi wrócić do normy - mówi nam poseł Anna Zalewska z Wałbrzycha:

Nominacja dla Anny Zalewskiej to jedno z większych zaskoczeń wśród propozycji przedstawionych przez Beatę Szydło. W sumie w rządzie będzie aż 6 osób z Dolnego Śląska. Oprócz przyszłej minister edukacji to jeszcze Mateusz Morawiecki, Dawid Jackiewicz, Beata Kempa, Elżbieta Witek i Adam Lipiński.

Posłuchaj rozmowy

Cz. 1

Cz. 2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~klimek
2016-03-20 14:36:27
z adresu IP: (36.71.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moim zdaniem nie powinni likwidować w końcu każdy już się do tego przyzwyczaił nawet Nauczyciel chemii wrocław portal Preply
~Kaja
2015-11-13 17:40:11
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ciesze sie ze Pani Minister zajmie sie usrawa zywieniwa.Moim zdaniem problem jes w tym,ze dzieci zamalo uprawiaja sport.Dawniej boiska byly pelne dzieci grajace w pilke,skaczace wgume lub na skakance,teraz graja ale na tabletach lub telefonach.Dawniej dla dziecka kara bylo to ze mialo zakaz pojscia na SKS,teraz kara to jest gdy musi na niego isc.
~janek
2015-11-13 10:37:52
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: -1
Przy bardziej racjonalnym podziale pracy w nauczycielstwie występują nadwyżki pracowników.. Wielu nauczycieli nawet nie wie co to jest ZUS ,bo mylą go z PZU!! Ciekawe ,gdyby nauczyciel musiał na wolnym rynku zapracować na ten ZUS ..Musiałby udzielić w każdym miesiącu 24 godziny korepetycji po 50 zł/godz i gdyby to zapracował ,musiałby co miesiąc w "zębach" przekazać Państwu.. Tak przecież my wszyscy pracujący w sferze produkcyjnej musimy tak robić.. Po za tym efekty pracy nauczycieli są żenujące..Uczniowie z 4 klasy nie potrafią odejmować.mnożyć a ułamki to zapomnij...Piszą jak kura pazurem i czytają jak analfabeci.. Za co więc im płacimy.. A tutaj jeszcze urlopiki na poprawę zdrówka, 18 godzin tygodniowo etat ,wakacje i żadnych konsekwencji za źle wykonywaną pracę.. Żyć nie umierać.. Jeszcze jedno.. Jak to jest ,że nauczyciel od fikołków otrzymuje tyle samo co nauczyciel chemii czy matmy ??
~Krycha
2015-11-13 07:53:49
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ta pani często występowała w Forum , bardzo pyska....wygadana i energiczna pani
~jarja
2015-11-12 21:32:49
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe jak z tymi samymi nauczycielami jeśli gimnazjum ma być wygaszone...
~Marcin
2015-11-12 20:50:49
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: -2
czy ta pani kiedykolwiek pracowała w gimnazjach? przecież to jest paranoja a nie reforma - cofamy się!!!
~Nauczyciel
2015-11-12 17:09:32
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo pozytywna osoba. Oby była konsekwentna w realizacji zamierzeń...