Koncentracja i chęć rehabilitacji. Ślęza w domu zagra w TBLK

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-11-13 08:53 | Zmodyfikowano: 2015-11-13 08:55
A|A|A

fot. slezawroclaw.pl

Wrocławianki skupiają się na najbliższym meczu. Dokładnie przeanalizowały ubiegłotygodniową wysoką porażce z Wisłą Can-Pack Kraków. Przypomnijmy, że Ślęza przegrała na terenie aktualnych mistrzyń Polski 51:87. W sobotę poprzeczka zostanie zawieszona znacznie niżej, ale nikt nie zamierza lekceważyć rywalek z Poznania.

- To będzie ciężki mecz, bo po takiej porażce, jak ta w Krakowie, niełatwo się wygrywa. Musimy pokazać na co nas stać. Cały tydzień pracujemy nad tym, że wygrać z MUKS-em. Mam nadzieję, że to zaowocuje w sobotę – powiedziała Agnieszka Śnieżek, rzucająca Ślęzy.

JTC MUKS wygrał w tym sezonie tylko dwa spotkania – u siebie z KSSSE AZS PWSZ Gorzów (75:69) oraz na wyjeździe z MKK Siedlce (70:64). Liderem zespołu jest Amerykanka Renee Taylor, która zdobywa średnio 16,6 pkt. na mecz. Warto odnotować, że w pojedynku 6. kolejki z MKS-em Polkowice rzuciła aż 40 oczek.

Drugą najlepiej punktującą jest inna Amerykanka, Cierra Robertson-Warren, która jednak w dwóch ostatnich spotkaniach JTC MUKS nie grała. We Wrocławiu też jej nie zobaczymy, a wszystko przez złamaną rękę.

Co ciekawe, JTC MUKS ma w swoim składzie dwie reprezentantki Polski – Agnieszkę Kaczmarczyk i Agnieszkę Skobel. Obie zostały powołane do drużyny narodowej na mecz eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Białorusi. W Ślęzie tego zaszczytu dostąpiła tylko Agnieszka Śnieżek.

Trenerem zespołu z Poznania jest doskonale znany w całym kraju, były selekcjoner biało-czerwonych, Krzysztof Koziorowicz.

We wrocławskim obozie panuje pełna mobilizacja i wielka chęć rehabilitacji po porażce z Wisłą. – Cel jest jeden – zwycięstwo. I to w jak najlepszym stylu – zapowiedział trener Arkadiusz Rusin, asystent Algirdasa Paulauskasa.

- Nie możemy sobie pozwalać na żadne potknięcia. Przegraliśmy w końcówce spotkanie z Energą Toruń, oddaliśmy zwycięstwo w Lublinie. Tych punktów z pewnością będzie nam brakować na koniec sezonu. Dlatego w tej chwili do każdego meczu przed przerwą świąteczną podchodzimy z maksymalną koncentracją – dodał Arkadiusz Rusin.

Spotkanie Ślęza Wrocław – JTC MUKS Poznań rozpocznie się w sobotę o godz. 14:30 w hali AWF na terenie Stadionu Olimpijskiego. Wstęp wolny. Po tym meczu nastąpi dwutygodniowa przerwa w ekstraklasie na mecze reprezentacji Polski (towarzyski z Niemcami oraz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy z Białorusią).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama