LKPR Moto-Jelcz w kolejnej rundzie Pucharu Polski

| Utworzono: 2015-11-26 06:33

W zespole z Dolnego Śląska występuje wielu doświadczonych szczypiornistów. Efekt? Dobra gra na zapleczu superligi. Tym razem jednak LKPR Moto-Jelcz do walki przystąpił nieco rozluźniony. Choć w 7. minucie prowadził 3:2 to kolejnych sześć bramek rzucili gospodarze. Po kwadransie było sensacyjnie 8:3 dla zielonogórzan.

Oławianie zaczęli mozolnie odrabiać straty. Skuteczni byli Kamil Herudziński i Grzegorz Rutkowski. Pierwsza połowa zakończyła się jednak zwycięstwem AZS-u UZ Zielona Góra 16:13.

Po przerwie zdecydowanie lepiej spisywali się przyjezdni. W ciągu 25 minut tej części spotkania AZS UZ zdołał rzucić zaledwie pięć bramek. Oławianie zdobyli ich wówczas czternaście i po trafieniu Bartosza Markiewicza prowadzili 27:21. Zwycięstwo dowieźli spokojnie do końca. LKPR Moto-Jelcz zagra w kolejnej fazie Pucharu Polski.

AZS UZ Zielona Góra - LKPR Moto-Jelcz Oława 27:30 (16:13)

AZS UZ: Mielczarek, Nowicki - Zieniewicz 9, Kociszewski 5, Łuczak 2, Orliński 2, Jaśkowski 2, Urbańczak 2, Polito 1, Łuka 1, Gintowt 1, Jarowicz 1, Szarłowicz 1 oraz Dymkowski, Pawlicki, Bodek.