Uroczystości barbórkowe w Zagłębiu Miedziowym

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-11-30 09:40 | Zmodyfikowano: 2015-11-30 09:53
A|A|A

archiwum prw.pl

(04.12)

Dziś 4 grudnia, dzień świętej Barbary - patronki górników. Z tej okazji od poniedziałku o tej porze przedstawiamy w Radiu Wrocław opowieści o nietypowych obliczach dolnośląskiego holdingu - KGHM "Polska Miedź". Tym razem wybieramy się do jego oddziału oddalonego od Wrocławia dokładnie o...
11674 kilometry. Kopalnia im. Ignacego Domejki w Chile dziś jest zaliczana do jednych z największych na świecie. Jednak w przyszłości, gdy rozpocznie się wydobycie na sąsiednich złożach, bez wątpienia będzie największa

   

(03.12)

Weronika Szuszkiewicz jest chyba najbardziej znaną gimnazjalistką z Lubina. To o niej mówiła cała Polska, gdy jako jedyna w autobusie wypełnionym pasażerami rzuciła się na pomoc mężczyźnie, który dostał ataku padaczki. Dorośli uciekli, a ona zachowała się profesjonalnie. Podobnie jak Magdalena Łukasiewicz nastolatka z Głogowa.

Od kilku miesięcy obie dziewczyny w towarzystwie najlepszych ratowników i pracowników medycznych związanych z KGHM "Polska Miedź" uczą swoich rówieśników, jak... zostać bohaterem. Dzisiejsza opowieść o nietypowych stronach funkcjonowania KGHM-u poświęcona jest akcji "Twoje 5 minut".

(2.12)

Pierwsze wzmianki o plantacjach bawełny i kopalniach uranu obsługiwanych nie przez ludzi, tylko przez myślące maszyny pojawiły się w latach 50-tych ubiegłego wieku w... literaturze science-fictions. Okazuje się, że nie była to jedynie czysta fantastyka, a raczej prognoza na przyszłość. Dziś inteligentne kopalnie już powoli powstają w Zagłębiu Miedziowym. Jaki jest zatem kolejny krok w przyszłość? Głębiny mórz i oceanów. I nie chodzi jedynie o wizje fantastów, ale konkretne projekty. Futurolodzy z kolei sugerują, że w przyszłości górników i metalurgów będziemy wypatrywać... wysoko nad chmurami.

(1.12)

W tym tygodniu codziennie przed dziesiątą zaglądamy do Lubina, by z okazji Barbórki poopowiadać o nietypowych działaniach związanych z koncernem KGHM "Polska Miedź". Dziś usłyszycie Państwo opowieść o wolontariuszach, którzy kilka lat temu postanowili zaangażować się w ratowanie ludzi. Około stu osób należy dziś do Drużyny Szpiku KGHM. Biegają, jeżdżą na rowerach, organizują różne spotkania, by pokazać ludziom jak w najprostszy sposób ocalić komuś życie...

(30.11)

Rozpoczyna się jeden z najważniejszych tygodni dla górników. W Zagłębiu Miedziowym pierwsze zakładowe uroczystości barbórkowe już kilka dni temu odbyły się na niektórych kopalniach. 4 grudnia nasz wóz satelitarny pojawi się w Lubinie i stamtąd będziemy transmitowali specjalną audycję. A od dziś do piątku - mniej więcej o tej porze - w Radiu Wrocław opowiemy o najbardziej nietypowych stronach funkcjonowania największego dolnośląskiego holdingu. Zaczynamy od... pierwszej na świecie inteligentnej kopalni:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama