Czerwonka kończy mistrzostwa Polski wielkim sukcesem

| Utworzono: 2015-12-31 06:31 | Zmodyfikowano: 2015-12-31 06:33

Zmagania przebiegały od początku imprezy pod dyktando naszych zawodniczek. Czerwonka po zwycięstwie na 1500 metrów w poniedziałek, wygrała bieg na 1000 metrów we wtorek. Tego samego dnia zdobyła też srebro na 500 metrów. Co ciekawe finał dystansu przegrała z młodą Kają Ziomek z Cuprum Lubin. Panie efektownie prezentowały się na podium:

W ostatnim dniu rywalizacji Luiza Złotkowska została mistrzynią Polski w wyścigu na 3000 metrów. Wyprzedziła Czerwonkę i Urszulę Włodarczyk. To trzeci medal Złotkowskiej na dystansach na tych mistrzostwach, ale pierwszy złoty. Zawodniczka Sparty Grodzisk Maz. zdobyła też srebro na 1000 i 1500 m.

Najlepszą zawodniczką całych mistrzostw została Natalia Czerwonka. W wieloboju triumfowała przed Złotkowską i Katarzyną Woźniak. Pięć medali zawodniczki Zagłębia Lubin to wielki sukces:

Ciekawie było też w rywalizacji mężczyzn. Jan Szymański został mistrzem Polski w łyżwiarstwie szybkim na 5000 m i w wieloboju, a Zbigniew Bródka na 1000 m. W ostatnim dniu mistrzostw Szymański w wyścigu na 5 km wyprzedził Bródkę i Adriana Wielgata. Wcześniej bieg na 1000 m wygrał Bródka przed Piotrem Michalskim i Arturem Nogalem.

W klasyfikacji wielobojowej Szymański okazał się lepszy od Bródki, trzecie miejsce zajął Piotr Puszkarski. Na mistrzostwach w Tomaszowie Maz. Szymański zdobył trzy medale na dystansach - oprócz złota na 5000 m także srebro na 1500 i 3000 m. Bródka stawał na podium pięć razy - był najlepszy na 1000, 1500 i 3000 m, drugi na 5000 m i trzeci na 500 m. Wyścig na 1000 m nie był zaliczany do wieloboju.