Studenci DSW stworzyli kalendarze, by pomóc rodzinie z Ukrainy

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-08 12:20 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 12:20
A|A|A

mat. prasowe

Profesjonalny makijaż, wyszukane stylizacje, praca przed obiektywem i szczytny cel. Studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu już po raz drugi przygotowali noworoczny kalendarz, by pomóc w ten sposób rodzinie z Ukrainy, która straciła cały dorobek swojego życia.

Kalendarza jest dziełem studentów dziennikarstwa mody i stylu z DSW. To oni opracowali szaty graficzne, stworzyli odpowiednie kreacje oraz spędzili kilka tygodni na planie zdjęciowym. W prace nad kalendarzem włączyli się  również wykładowcy.

W ubiegłym roku udało się zebrać blisko 1,5 tys. złotych na rzecz dzieci z domów dziecka. W tym roku dochód z Kalendarza 2016 będzie w całości przeznaczony za pośrednictwem Fundacji Kairos na działalność pani Zofii Teligi-Martens, sybiraczki która sprowadza Polaków z Ukrainy, Kazachstanu i Uzbekistanu. Dzięki tej inicjatywie pomoże w sprowadzeniu wielodzietnej polskiej rodziny z Ukrainy.


- Jestem dumna z moich studentów, bo celem, jaki przed sobą postawili jest pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Chcemy pomóc w sprowadzeniu do kraju wybranej rodziny, która w trakcie wojny straciła cały dorobek życia. Jestem przekonana, że podjęta przez nas inicjatywa pomoże w jakimś stopniu ten cel osiągnąć. - podkreśla dr Agnieszka Węglińska, promotorka specjalności dziennikarstwa mody i stylu z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która zaangażowała się w inicjatywę. 

- Kalendarz był ogromnym wyzwaniem dla naszych żaków, ale także okazją wykorzystania nabytej w trakcie studiów wiedzy i umiejętności – dodaje.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama