Mateusz Machaj piłkarzem Chrobrego Głogów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-08 15:23 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 15:23
A|A|A

fot. Chrobry Głogów Facebook

Definitywne rozstanie Machaja z wrocławską drużyną nastąpiło w tym tygodniu. 26-latkowi wraz z końcem poprzedniego roku wygasł kontrakt i obie strony nie doszły do porozumienia. Pomocnik spędził w Śląsku 2 lata – przez 3 sezony zagrał w 42 spotkaniach i strzelił trzy gole.

Teraz piłkarz wraca do swojego rodzinnego miasta. Co prawda nie jest wychowankiem Chrobrego, ale grał już w tym klubie. Było to w sezonie 2010/2011, kiedy zagrał w 27 meczach i zdobył 16 bramek. Taka dyspozycja zaowocowała przejściem do Lechii Gdańsk.

Machaj podpisał z Chrobrym czteroletni kontrakt. Będzie najbardziej doświadczonym (pod względem liczby występów w Ekstraklasie) piłkarzem pierwszoligowca. W zespole spotka się ze swoim młodszym o cztery lata bratem. Obaj kontynuują rodzinne tradycje, bo w latach 90-tych w klubie z Głogowa grał ich ojciec Jerzy.

Chrobry po 19 kolejkach pierwszej ligi zajmuje zaskakująco wysokie 7 miejsce. Do miejsca dającego awans do Ekstraklasy traci 8 punktów. Piłkarze z Głogowa na murawę wrócą 4 marca i od razu czeka ich szlagier – w derbach podejmą Miedź Legnica.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama