Wrocław: Przenoszą, wygaszają, likwidują szkoły (POSŁUCHAJ)

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-01-18 07:25 | Zmodyfikowano: 2016-01-18 07:25
A|A|A

fot. Immanuel Giel/Wikimedia Commons

Dwie szkoły mają zostać wygaszone - chodzi Technikum nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich i XXIX LO przy ulicy Szkockiej. Oznacza to, że uczniowie którzy rozpoczęli już naukę, skończą ją w swoich macierzystych budynkach, ale we wrześniu nie będzie już rekrutacji.

Zmiany planowane są także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy Głogowskiej - dzieci z przedszkola trafią do placówki przy Parkowej i w ośrodku Socjoterapii przy Wałbrzyskiej - trudna młodzież zostanie przeniesiona a podstawówka rozbudowana.

Ale to nie koniec. W związku ze z zniesieniem obowiązku szkolnego dla 6-latków miasto przewiduje 200 etatów nauczycielskich mniej niż w obecnym roku szkolnym, powstanie nie 300 a jedynie 100 pierwszych klas.

A Jarosław Delewski, szef Departamentu Edukacji tłumaczy:

W przypadku szkoły przy ul. Szkockiej wyjaśnia, że dyrekcja postawiła mocno na edukację zawodową:

Ale Marcin Gliga, przewodniczący rady rodziców mówi "nie" zamykaniu szkoły. Mimo, że jest niż i brakuje chętnych do nauki:

Tymczasem z sesji "zdjęto" punkt o zamiarze przeniesienia szkoły podstawowej przy ulicy Prusa do innego budynku. O sprawie rodzice i uczniowie dowiedzieli się z mediów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama