Polacy lepsi od obrońców tytułu! Mamy komplet punktów po pierwszej fazie Euro

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-19 22:08 | Zmodyfikowano: 2016-01-19 22:09

Biało czerwoni zaczęli mecz rewelacyjnie, a w największej mierze była to zasługa Karola Bieleckiego. Nasz rozgrywający po niespełna 5 minutach na 100% skuteczności zdobył trzy bramki, a Polacy prowadzili 5:1.

Kolejne trafienie Bieleckiego (6:3) zapoczątkowało serię biało-czerwonych. Kiedy Krzysztof Lijewski zdobył bramkę było już 9:3 dla naszej reprezentacji, a na zegarze minęło zaledwie 12 minut.

Francuzi obudzili się dopiero w 23 minucie. Wtedy indywidualną kontrę wykończył Michael Guigou (14:8) i to trójkolorowi rozpoczęli swój bramkowy marsz. Cztery kolejne razy kiedy piłka trzepotała w siatce to były akcje obrońców tytułu i przewaga Polaków stopniałą do zaledwie 2 bramek (14:12). Na szczęście ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało do biało-czerwonych. Krzysztof Lijewski trafił z 9 metra i do szatni schodziliśmy z prowadzeniem 15:12.

Na początku drugiej połowy znów było gorąco po rzucie w lewą stronę bramki Luca Abalo było tylko 16:14 dla naszych. Na szczęście cztery kolejne trafienia należały do naszych. Bramki zdobywali kolejno Bartosz Konitz, Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki i Piotr Chrapkowski i po 38 minutach Polacy mieli komfortowy wynik 20:14.

Wystarczyło zatem utrzymać przewagę i to się udawało. W 43 minucie do siatki, strzałem w lewą stronę bramki trafił skrzydłowy Jakub Łucak i było 22:16. Do końca już nic się nie zmieniło. Polska pokonała Francję 31:25, a najlepszym strzelcem spotkania, z 9 bramkami był Karol Bielecki.

Biało-czerwoni z kompletem punktów awansowali do drugiej fazy turnieju.

Polska - Francja 31:25 (15:12)