Kubot pożegnał się z turniejem Australian Open w Melbourne

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-01-25 08:03 | Zmodyfikowano: 2016-01-25 08:03
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Kubot zakończył dziś zmagania na kortach w Melbourne Park, bowiem wcześniej odpadł w II rundzie debla, do którego zgłosił się razem z Marcinem Matkowskim. Zarówno gra podwójna, jak i mikst nie poszły więc po myśli tenisisty reprezentującego barwy KKT Wrocław.

W II rundzie gry mieszanej Andrea Hlavackova i Łukasz Kubot zmierzyli się z rozstawionymi z trójką w zawodach Yung-Jan Chan i Rohanem Bopanną. Czesko-polska para nie była faworytem tego starcia, ale świetnie zagrała w pierwszym secie zwyciężają 6:4. Wszystko po tym, jak w siódmym gemie serwis straciła zawodniczka rodem z Tajwanu.

Hlavackova i Kubot dobrze rozpoczęli także drugą partię, w której już w gemie otwarcia return lubinianina dał przełamanie. Niestety później dwukrotnie serwis straciła Czeszka i o awansie do ćwierćfinału zadecydował super tie-break. W nim Chan i Bopanna przed pierwszą zmianą stron uzyskali przewagę, której nie oddali już do samego końca.

Po 70 minutach tajwańsko-hinduski duet triumfował 4:6, 6:3, 10:6 i o miejsce w półfinale Australian Open 2016 powalczy albo z parą Ałła Kudriawcewa i Robert Lindstedt, albo z mikstem Andreja Klepac i Treat Huey.

Australian Open, Melbourne (Australia)

II runda gry mieszanej:

Yung-Jan Chan (Tajwan, 3) / Roban Bopanna (Indie, 3) - Andrea Hlavackova (Czechy) / Łukasz Kubot (Polska) 4:6, 6:3, 10:6.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama