Wrocławski producent tramwajów Protram ogłasza upadłość

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-02-01 11:00 | Zmodyfikowano: 2016-02-01 11:17
A|A|A

fot. Wikipedia

Dziś Protram stoi na skraju bankructwa, mimo to nadal pracuje tam blisko 50 osób. Drugi miesiąc z rzędu nie dostajemy wypłat mówią załamani pracownicy:

Zdaniem władz spółki winę za wszystko ponosi miasto, które zamiast zamawiać produkcję i serwis tramwajów u rodzimego producenta korzysta z usług innych firm. Nie jesteśmy w stanie dłużej tego ciągnąć mówi prezes Protramu :

Dziś do prezydenta Wrocławia swój apel wystosowali posłowie PiS. Jak mówi Mirosława Stachowiak Różecka - uważamy, że firmie należy pomóc:

Konta spółki zajęte są przez komornika, przez co od dwóch miesięcy nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników Władze spółki podają, że wstępny termin ogłoszenia upadłości planowany jest na 14 lutego.

Władze Wrocławskiego MPK odmówiły komentarza.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Black
2016-02-03 08:58:50
z adresu IP: (178.162.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przepraszam, ale prezes wypowiada się wręcz dziecinnie, a nie jak poważny przedsiębiorca. Zrzucanie winy na wszystkich dookoła i myślenie na zasadzie „co złego to nie ja” i jeszcze szantaż emocjonalny, przy takich biznesowych (i w myśleniu) standardach widok komornika pukającego do bram przestaje dziwić.
~stan
2016-02-02 10:40:20
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 2
Absolutnie się nie zgadzam z optyką, że winę za stan Protramu ponoszą wszyscy tylko nie sam Protram. To jest totalnie absurdalne widzenie. Szukanie win i błędów powinno się zaczynać od siebie samych, od tego jak się prowadziło firmę i jej finanse.
~Nolta
2016-02-01 20:14:29
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie interesuje mnie ile zarabia prezes Protramu, tylko dlaczego miasto nie ratuje naszej rodzimej firmy. Dlaczego miasto kupuje zagraniczne tramwaje a nie Polskie. Wierzę, że prezydent odpowie przed sądem na te pytania. W całej Polsce zerwano układy PO, ale widać nie we Wrocławiu.
~Piotr
2016-02-01 19:29:36
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ciekawe ile prezes i wyzsza liga zarabiali ostatnimi laty...? Premie, nagrody...? To teraz mają... i my obywatele mamy pomoc spolce z ktorej zyja dostanio prezesy i zyc sobie beda dalej? Maja przetrwac spolki ktore sa rentowne a nie ciagle dokladac do nierentownych spolek :] Takie moje zdanie, skromne oczywiscie ;)
~Korn
2016-02-01 17:08:29
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: -1
Większość osób, które się tu wypowiada pisze jakiś bełkot o przetargach. Drodzy Wrocławianie nadal rządzi u was układ PO. Nie wiecie, jak przetargi w ciągu ostatnich 8 lat wyglądały? Dlaczego PiS to zmieniło? więc nie piszcie bzdur, że były przetargi itp.
~xxx2
2016-02-01 15:57:31
z adresu IP: (194.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zamiast zamawiac tramwaje z Poznania mozna bylo kupic u siebie takie same. To samo z remontami. Naprawde trudno zrozumiec dzialania urzednikow, chyba ze ktos ma w tej upadlosci interes i odpowiednie pieniadze zostaly juz rozdane.
~CZESKA SKODA
2016-02-01 14:37:26
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy miasto chce ratować firmę? Co na to prezydent Dutkiewicz, bo chyba za jego czasów padło we Wrocławiu najwięcej firm od 1990 roku? Protram to nasza rodzima firma. Czy prezydent ją uratuje?
~motorniczy
2016-02-01 14:36:13
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 2
rozumiem lokalny patriotyzm, sam za nim jestem, ale Protram to naprawdę komunka głębsza niż w MPK. tam coś załatwić, zorganizować to jest masakra. Snują się ci ludzie po halach czy mają robotę czy nie mają. Do przykręcenia śrubek potrzebują instrukcji a jak trzeba coś pomyśleć wymyślić to spuszczają głowy. Miałem z nimi do czynienia i to nie była dobra współpraca.
~krz
2016-02-01 14:24:40
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: -1
Protramy 205 są jednak ładniejsze od Moderusów. Gdyby miasto dawało mu trochę zarobić, to może opracowałby nowocześniejszy niskopodłogowy wagon dla Wrocławia czy innych miast, na czym i Protram i Wrocław by zarobili.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.