Ostre strzelanie Miedzi w sparingu. Remis z Rakowem 4:4

Patryk Rudzki | Utworzono: 2016-02-10 22:04 | Zmodyfikowano: 2016-02-10 22:04

Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali 4:4 w rozgrywanym w Wałbrzychu sparingu z II-ligowym Rakowem Częstochowa. Bramki dla legniczan zdobyli Bartosz Ślusarski, Tadas Labukas, Łukasz Garguła oraz testowany słowacki napastnik Jakub Vojtus. Mecz odbył się w Wałbrzychu.

Początek meczu zdecydowanie należał do legniczan, którzy już w 15 minucie strzelili bramkę. Autorem gola był zawodnik ze Słowacji Jakub Vojtus, który aktualnie znajduje się na testach w Legnicy. 3 minuty później padł kolejny gol, sytuacje sam na sam wykorzystał Bartosz Ślusarski.

Piłkarzom z Częstochowy udało się zdobyć kontaktowego gola tuż przed końcem pierwszej połowy, karnego bez problemu wykorzystał Rafał Figiel.

W drugiej połowie trener Miedzi Ryszard Tarasiewicz zmienił całą jedenastkę. Drużyna szybko podwyższyła prowadzenie w 52 minucie do siatki Rakowa trafił Tadas Labukas.

16 minut później legniczanie podwyższyli na 4:1, z rzutu wolnego trafił Łukasz Garguła.

Końcówka meczu należała już tylko do Rakowa, w 74. minucie gola strzelił Kamiński, w 78. na 4:3 trafił Pawlusiński, a w ostatniej minucie Piątek doprowadził do remisu.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – MIEDŹ LEGNICA 4:4 (1:2)

Bramki: Figiel (44-karny), Kamiński (74), Pawlusiński (78), Piątek (90) oraz Vojtus (15), Ślusarski (18), Labukas (52), Garguła (68).

Miedź (I połowa): Smug – Bartczak, Stasiak, Telichowski, Trifonov, Cierpka (35 Rasak), Łuszkiewicz, Garuch, Ślusarski, Łobodziński, Vojtus; (II połowa): Kapsa – Lafrance, Midzierski, Artjunin, Gorskie, Rasak, Daniel, Subbotin, Garguła, Gancarczyk, Labukas.

Raków: Błażej Stępień (30 Maciej Mielcarz, 60 Mateusz Prus) - Adam Waszkiewicz (63 Kamil Wojtyra), Błażej Radler (46 Adam Mesjasz), Błażej Cyfert, Łukasz Góra - Kamil Sabiłło (46 Dariusz Pawlusiński), Łukasz Kmieć (63 Sebastian Dobosz), Carlinhos (46 Dominik Bronisławski), Rafał Figiel (63 Jakub Piątek), Piotr Malinowski (46 Dawid Kamiński) - Damian Warchoł (63 Daniel Rumin).