Szwarnowiecki bliżej Rio. Zdobył srebro w Pucharze Europy Seniorów

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-27 21:44 | Zmodyfikowano: 2016-02-28 21:44

Damian Szarnowiecki zrobił kolejny krok w stronę kwalifikacji do igrzysk w Rio. Judoka Gwardii Wrocław zdobył srebrny medal w Pucharze Europy Seniorów w czeskiej Pradze w kat. do 73 kilogramów.

Wrocławianin w pierwszym pojedynku pokonał Hiszpana Osorno Herroro przez Ippon, później pokonał Portugalczyka Andre Alvesa i Holendra Sama Van Westende.

W ćwierćfinale Szwarnowiecki pokonał dobrze mu znanego Ukraińca Artema Khomulę, a w połówce w 20 sekund pokonał Saiana Ondara z Rosji.

W finale wrocławianin stoczył zacięty pojedynek z Grekiem Georgiosem Azoidisem, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość rywala, który wygrał przez Yuko.

Piąte miejsce w wadze 66 kg zajął Michał Bartusik, a Paweł Zagrodnik odpadł w eliminacjach.