Impel Wrocław wyraźnie lepszy od Siódemki

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-27 21:15 | Zmodyfikowano: 2016-02-28 21:15

Zawodniczki Impelu Wrocław pokonały przed własną publicznością Legionovię 3:0 w meczu 20. kolejki Orlenligi siatkarek Pierwsze dwie partie wrocławianki wygrały do 23 i 22. W ostatniej rozgromiły rywalki oddając im 8 punktów.

Spotkanie z animuszem rozpoczęły wrocławianki. Wyszły na prowadzenie 4:1 i z każdą akcją powiększały prowadzenie. W pewnym momencie po asie serwisowym Kassanyiovej Impelki prowadziły 17:7. Później stało się coś niesamowitego. Legionovianki doprowadziły do remisu po 18. Na szczęście wrocławianki opanowały nery i wygrały tego seta do 23.

Dobrą grę siatkarek z Mazowsza można było zaobserwować także na początku drugiej partii. Walka toczyła się punkt za punkt - w pewnym momencie było 13:13. Wtedy gospodynie wzięły wprawy w swoje ręce. Wypracowały sobie przewagę, której mimo ambitnej postawy przyjezdnych już nie oddały do końca seta.

Trzeci set przyniósł najmniej emocji. Po wrocławiankach widać było mobilizację i chęć zakończenia spotkania w trzech partiach. Set trwał 19 minut i zakończył się zwycięstwem gospodyń, które pokonały rywalki do 8.

Impel Wrocław : Legionovia Legionowo

Impel Wrocław: Kossanyiova (13), Ptak (11), Kąkolewska (4), Radecka (3), Skowrońska-Dolata (8), Costagrande (3), Sawicka (L), Dürr (L) oraz Piśla, Kaczor (2), Hildebrand (5), Sikorska (5), Gryka

Legionovia Legionowo: Paszek, Wójcik (9), Gajewska, Chojnacka (5), Płeć (5), Bociek (2), Adamek (L) oraz Smarzek (10), Szymańska (1), Szubert, Pacak, Grzelak (5)

MVP spotkania: Monika Ptak

Liderem jest Chemik - 54 pkt, drugie miejsce zajmuje PGE Atom Trefl Sopot - 47 pkt, a trzeci jest Impel - 43 pkt. Tabelę zamyka KSZO z 9 punktami.