Śląsk przegrał z Piastem 0:1. Co dalej z Szukiełowiczem?

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-03-08 18:05 | Zmodyfikowano: 2016-03-08 18:18

Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1 w zaległym mecz 24. kolejki ekstraklasy. Gola dla gospodarzy zdobył w 26. minucie zdobył Josip Barisić. Wrocławianie mogli wyrównać w drugiej połowie, świetne okazje miał Robert Pich i Kamil Dankowski. To prawdopodobnie ostatni mecz Romualda Szukiełowicza na ławce Śląska. Według naszych informacji ma go zastąpić Mariusz Rumak.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

90'+3' Koniec. Piast wygrywa pierwszy mecz w tym roku, Śląsk spada na 15. miejsce w tabeli.

90' Mecz potrwa jeszcze trzy minuty

88' Pich strzela w spojenie słupka z poprzeczką. Śląskowi brakuje szczęścia.

85' Kolejna "setka" zmarnowana przez zawodników Śląska. Tym razem świetnie dośrodkowywał Biliński do Dankowskiego, młody zawodnik WKS-u nie zdołał jednak skierować piłki do siatki.

83' Mocne dośrodkowanie Mraza z rzutu rożnego. Z problemami piąstkuje Abramowicz

80' Piast raczej skupiony na bronieniu wyniku. Śląsk ma coraz mniej czasu

76' Kiełb opuszcza boisko z kontuzją. Zmienia go Dankowski

74' Mokwa wchodzi za Barisića

72' Ostrowski trochę za mocno zagrywał do Bilińskiego, napastnik nie miał dobrej pozycji do strzału

68' Kiełb znów z dystansu, tym razem bardzo niecelnie

65' Pierwsza zmiana w Piaście. Jankowski za Zivca

64' Biliński zmienił Moriokę

63' Kolejna świetna szansa wrocławian. Strzał Picha broni fenomenalnie Szmatuła. Śląsk wreszcie w natarciu

61' Najlepsza okazja Śląska i pierwszy celny strzał na bramkę. Kiełb strzelał z dystansu bardzo mocno, z problemami interweniował Szmatuła. Do wybitej piłki próbował jeszcze zdążyć Pich ale ubiegł go obrońca Piasta

59' Morioka zmarnował doskonałą okazję dla wrocławian. Trójkolorowi ruszali z atakiem 4 na 3. Japończyk miał sporo miejsca, mógł strzelać z dystansu, ale bardzo niecelnie podawał do kolegi

57' Żółta kartka dla Pawelca. Obrońca Śląska brutalnie faulował Nespora

55' Piłkarze Śląska strzelają dziś na oślep. Wygląda to fatalnie

53' Ze strzału Heteleya wyszło podanie do Kiełba, który z kolei strzelił w twarz Herbertowi. Piłka wypadła na rzut rożny

50' Żółta kartka dla Kiełba

49' Sporo szczęścia miał Abramowicz, których wychodził poza pole karne. Ubiegł go Mraz, który jednak za mocno wypuścił sobie piłkę. Ta opuściła linię końcową, zanim zawodnik Piasta zdążył dośrodkować

46' Zaczynamy drugą połowę

Szału nie ma. Gospodarzom wystarczył jeden celny strzał, by zdobyć bramkę. Śląsk nie oddał żadnego celnego strzału, do czego w ostatnich meczach zdążył już przyzwyczaić

45'+1' Koniec pierwszej połowy

45' Mogło być groźnie. Dośrodkowanie Ostrowskiego w pole karne mogło zakończyć się golem. Szmatuła i Pietrowski nie dogadali się kto ma wybijać, piłka przetoczyła się jednak obok bramki

43' Morioka kolejny raz słabo wykonuje rzut wolny

40' Rzut rożny dla Śląsk. Znów bardzo złe dośrodkowanie

36' Żółta kartka dla Koruna. Obrońca Piasta przytrzymywał Picha, który wygrał z nim pojedynek biegowy. Piłkarze Śląska domagali się czerwonej kartki. Lepszy fragment gry gości

34' Zamieszanie w polu karnym Piasta, piłka szczęśliwe trafia pod nogi Morioki, Japończyk próbował jeszcze dryblingu, ale dobrze interweniowali obrońcy

33' Rzut wolny dla Śląska, 32 metry do bramki Szmatuły, Kiełb strzela mocno, ale w mur

30' Piast ciągle atakuje. Wrocławianie na razie bezradni

26' Bramka dla Piasta. Strzela Barisić. Piast szybko wykonał rzut wolny. Długi przerzut do Maka, skrzydłowy świetnie przyjął i od razu dośrodkował do wbiegającego w pole karne Barisića. Abramowicz bezradny przy golu Chorwata. Mamy 1:0

25' Chwila oddechu dla Śląska. Mraz fauluje Hateleya

23' Murawski dośrodkowuje w pole karne, znalazł się tam dobrze Mraz, ale były obrońca Śląska nie zdołał oddać czystego strzału. Śląsk ciągle w defensywie

21' Rzut wolny dla Piasta. Dośrodkowanie w pole karne Śląska, pewnie łapie piłkę Abramowicz. Młody golkiper wrocławian na razie broni bez zarzutów

17' Brzydki faul Hateleya na Murawskim. Sędzia nie sięgnął po żółty kartonik, choć powinien

15' Ostrowski dobrze wychodził do piłki, gdyby dostał lepsze podanie od kolegi, Śląsk miałby dobrą okazję do zdobycia bramki

10' Piast atakuje. Rzut rożny i spore zamieszanie pod bramką Śląska, na szczęście w porę wybijają obrońcy

6' Groźnie pod bramką Śląska. Nespor uderza głową ponad bramką

4' Ładne dośrodkowanie Morioki do Dwalego, ale piłkę łapie Szmatułę