Piękny gol Piątka nie dał wygranej. Zagłębie zremisowało z Pogonią

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-13 19:10 | Zmodyfikowano: 2016-03-13 19:10

Spotkanie mogło się podobać, bo obfitowało w sytuacje strzeleckie. Skuteczność nie była jednak tego dnia atutem obu drużyn. Bardziej niewykorzystanych sytuacji mogą żałować podopieczni Piotra Stokowca, którzy częściej zagrażali bramce Dawida Kudły.

Mecz lepiej zaczęli Portowcy, którzy szybko zdobyli gola i utrzymali wynik 0:1 do przerwy. Na listę strzelców już 7. minucie wpisał się Rafał Murawski, który wykorzystał precyzyjną wrzutkę Władimira Dwaliszwiliego.

Napór gospodarzy do przerwy nie przyniósł efektu bramkowego, mimo przewagi jaką uzyskał zespół Zagłębia. W decydujących momentach brakowało precyzji lub szczęścia m.in. Krzysztofowi Piątkowi i Arkadiuszowi Woźniakowi.

To co nie udało się przed przerwą, powiodło się po zmianie stron drugiemu z lubińskich Piątków - Łukaszowi. W 55. minucie pomocnik Zagłębia popisał się fantastycznym strzałem z ponad 20 metrów i umieścił piłkę w samym okienku bramki Kudły.

Ofensywa lubinian trwała nadal. Gości od utraty drugiego gola ratował jednak swoimi interwencjami Kudła. W samej końcówce bramkarz Pogoni świetnie obronił strzał Łukasza Janoszki, a po chwili wyręczył go Murawski, który wybił piłkę z linii bramkowej po główce Lubomira Guldana.

Już w doliczonym czasie gry gospodarze trafili do siatki szczecinian, ale sędzia Paweł Raczkowski nie uznał gola, odgwizdując faul na zawodniku Pogoni.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Piątek 55' - Rafał Murawski 7'

Zagłębie: Martin Polacek - Dorde Cotra, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Aleksandar Todorovski - Jarosław Kubicki (46' Jakub Tosik), Łukasz Piątek - Łukasz Janoszka, Filip Starzyński (89' Adrian Rakowski), Arkadiusz Woźniak - Krzysztof Piątek (74' Michal Papadopulos).

Pogoń: Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Sebastian Murawski, Ricardo Nunes - Mateusz Matras, Rafał Murawski - Adam Frączczak, Takafumi Akahoshi, Adam Gyurcso (63' Łukasz Zwoliński) - Władimir Dwaliszwili (79' Miłosz Przybecki).

Żółte kartki: K. Piątek, Tosik (Zagłębie) oraz Akahoshi (Pogoń).

Sędzia: Paweł Raczkowski.