Wrocław na targach nieruchomości w Cannes 2016

Jarek Ratajczak | Utworzono: 2016-03-15 19:34 | Zmodyfikowano: 2016-03-15 19:34
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Wrocław w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM 2016 w Cannes weźmie udział już po raz 22. W tym roku tematem przewodnim będzie – Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016. Na stoisku miasta obecny będzie przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, co pozwoli na wspólną promocję ofert. Dla odwiedzających przygotowane zostały materiały z zakresu gospodarki, turystyki i kultury.

Oferta Wrocławia w Cannes 2016

Propozycja inwestycyjna Wrocławia obejmuje tereny pod usługi przy ulicach: Księcia Witolda, Borowskiej, Stabłowickiej, Towarowej i Wojanowskiej. Miasto zaprezentuje ofertę pod aktywność gospodarczą przy obwodnicy autostradowej (ulice Graniczna i Piołunowa) i śródmiejskiej (ulice Żmigrodzka, Irysowa). Część z terenów ma status specjalnej strefy ekonomicznej. W ofercie znajdują się budynki położone przy ulicach: Jaworowej, Włodkowica, Ruskiej i Księcia Witolda.

Przedstawiciele miasta podkreślają, że targi to niepowtarzalna okazja, by zaprezentować wielowymiarowy potencjał miasta. Firmy pragnące zainwestować są zainteresowane nie tylko nieruchomościami, na których mogłyby powstać ich inwestycje, ale również kierunkami rozwoju, bazą edukacyjną, rynkiem pracy, jakością infrastruktury, wsparciem dla firm oraz zasadami współpracy. Przyszli inwestorzy w trakcie rozmów chcą poznać specyfikę rynku wrocławskiego, definiują swoje potrzeby, wymieniają spostrzeżenia i oczekiwania, a także przedstawiają uwarunkowania swoich decyzji inwestycyjnych. Wiedza płynąca z tych rozmów jest analizowana i uwzględniana w podejmowaniu różnych działań

To już pokazano w Cannes

Wiele projektów zrealizowanych w ostatnich latach miało swój początek podczas wcześniejszych edycji targów: biurowe – ul. Curie-Skłodowskiej/Grunwaldzka, Wzgórze Mikołajskie, ul. Szczytnicka, pl. Bema; hotelowe – ul. Podwale, ul. Piotra Skargi, ul. Ślężna.

Najważniejsze targi nieruchomości w Europie

Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM to najważniejsze targi w Europie, które od 27 lat organizowane są w Cannes. Uczestniczą w nich: inwestorzy, deweloperzy, architekci, firmy doradcze i konsultingowe, fundusze inwestycyjne, miasta i regiony. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 2.500 firm i 4.500 inwestorów z przeszło 80 krajów, a zarejestrowanych zostało ok. 20.000 uczestników. W tegorocznej edycji z polskich miast obecne będą m.in.: Warszawa Gdańsk, Kraków, Poznań, Łódź i Katowice. Targi MIPIM 2016 odbędą się od 15 do 18 marca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama