Wygrane naszych zespołów na koniec rundy zasadniczej TBL koszykarek

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-19 21:39

Wynik meczu w Sosnowcu może być mylący, bo Ślęza przez większość spotkania kontrolowała przebieg gry. Po wyrównanym początku od 7. minuty podopieczne trenera Paulauskasa zaczęły stopniowo powiększać przewagę. W połowie trzeciej kwarty wynosiła ona już 19 punktów. Końcówka była już słabsza w wykonaniu wrocławianek. Ambitnie grający zespół z Sosnowca stopniowo zaczął niwelować straty. Ślęza nie dała sobie jednak odebrać ani na moment prowadzenia i po końcowej syrenie wrocławskie koszykarki mogły świętować zajęcie trzeciego miejsca przed fazą play-off.

Z czwartej pozycji do tej części zmagań przystąpią koszykarki MKS Polkowice. Podopieczne Wadima Czeczuro mecz z Widzewem rozpoczęły świetnie. W pierwszej kwarcie Pomarańczowe prowadziły już 20:8. Potem jednak gra się wyrównała. Im bliżej końca meczu - tym mniejszy dystans punktowy dzielił obie drużyny. W 38 minucie MKS prowadził już tylko 63:62. Ważne trafienie zanotowała wtedy jednak Nicole Michael, która z 17 punktami i 12 zbiórkami była najlepszą zawodniczką polkowickiej drużyny. Już do końca trafiały tylko miejscowe, które ani razu w tym meczu nie pozwoliły wyjść łodziankom na prowadzenie.

Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 62:64 (16:22, 16:15, 13:20, 17:7)

Zagłębie: Sutherland 15, McCallum 15, Swanier 13, Dobrowolska 8,
Głocka 7, Rutkowska 2, Antczak 2, Rozwadowska 0, Sikora 0, Kosałka 0, Kaczor 0, Bekasiewicz 0

Ślęza: Linkevičiene 15, C. Shegog 10, K. Krężel 9, Z. Sklepowicz 9, Zoll 7,