Chrobry Głogów grając w dziesiątkę wywalczył cenny punkt

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-20 08:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-20 08:00

Mecz w Głogowie rozgrywano bez udziału publiczności. To kara za zachowanie miejscowych kibiców w trakcie niedawnej derbowej potyczki z Miedzią Legnica.

Na pustym stadionie do przerwy lepiej radzili sobie gospodarze. Na listę strzelców do przerwy mogli się wpisać bracia Machajowie. Po strzałach Bartosza i Mateusza piłka bramkarzowi gości w sukurs przychodził słupek.

Krótko po zmianie stron nastąpiła kumulacja fatalnych zdarzeń dla Chrobrego. Michał Ilków-Gołąb sfaulował jednego z rywali we własnym polu karnym. Goście otrzymali "jedenastkę", a piłkarz z Głogowa czerwoną kartkę. Najwyższego wymiaru kary dla gospodarzy jednak nie było, bo Karol Szymański obronił strzał Wojciecha Trochima z karnego.

5 minut później goście wykorzystali jednak liczebną przewagę. Prowadzenie Sandecji dał Maciej Małkowski. Wydawało się, że przyjezdni mają mecz pod kontrolą, ale ambitnie grający głogowianie, mimo niesprzyjających okoliczności, zdołali uratować punkt. W 62. minucie wyrównanie dla Chrobrego płaskim strzałem uzyskał Damian Sędziak. Dzięki temu zespół Ireneusza Mamrota wciąż pozostaje niepokonany wiosną w 1. lidze.

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
Bramki: Damian Sędziak 62' - Maciej Małkowski 55'

Chrobry: Karol Szymański - Michał Ilków-Gołąb, Gracjan Horoszkiewicz, Kevin Lafrance (46' Mateusz Długołęcki), Adam Samiec - Szymon Drewniak, Mateusz Machaj (78' Patryk Malinowski) - Bartosz Machaj (55' Michał Michalec), Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak - Maciej Górski.

Sandecja: Łukasz Radliński - Przemysław Szarek, Martin Cseh, Dawid Szufryn, Kamil Słaby - Grzegorz Baran, Matej Nather - Bartłomiej Dudzic (81' Josef Ctvrtnicek), Wojciech Trochim, Maciej Małkowski (67' Bartosz Sobotka) - Filip Piszczek.

Żółte kartki: Lafrance, Bartosz Machaj, Sędziak, Drewniak (Chrobry) oraz Małkowski, Szufryn (Sandecja).

Czerwona kartka: Ilków-Gołąb (Chrobry)

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).