Radio Wrocław Kultura: Kultura DAB+ Sztuka (16.00-20.00)

Maciej Przestalski | Utworzono: 2016-03-23 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-23 16:00
A|A|A

Dla odmiany zaczniemy od restauracji. W nowej Dobrej Karmie od niedawna oglądać możecie wystawę malarstwa. Moim pierwszym gościem będzie autor Michał Narewski - młody wrocławski historyk sztuki i artysta-samouk.

Około 16:40 w studiu pojawi się Renata Wilkoszewska-Krakowska, kierowniczka Muzeum Sztuki Cmentarnej (Stary Cmentarz Żydowski) i opiekunka nowej ekspozycji w Pałacu Królewskim „Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler i jego wrocławskie środowisko”.

Po 17:15 tradycyjnie Wrocław 2016 i Stanisław Abramik, koordynator programu rezydencji artystycznych AiR WRO. Towarzyszył mu będzie József Keresztesi, pisarz który od początku kwietnia przygotowywał będzie autorski, wrocławski pamiętnik po węgiersku. Po 17:45 Dominika Łabądź opowie o swojej wystawie w galerii Entropia. "Ubytek" to swoiste studium przypadku kamienicy przy ul. Jedności Narodowej 93 we Wrocławiu, która przez 5 lat funkcjonowała jako niezależne miejsce sztuki Galeria U. Moim kolejnym gościem będzie Mira Żelechower-Aleksiun. Zapraszać będzie na „50+ czyli pół wieku twórczości Miry” wystawę zorganizowaną przez Galerię Miejską w ramach uczczenia jubileuszu pięćdziesięciolecia pracy twórczej artystki.

A na koniec, o wystawie towarzyszącej koncertowi charytatywnemu "Panny z Dobrych Domów na Rzecz Bezdomnych Zwierząt" opowie Marta Czyź w towarzystwie Czestera.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama