Bruksela: Licealiści z Wrocławia wracają dziś do domu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-23 10:02 | Zmodyfikowano: 2016-03-23 10:05
A|A|A

Jak powiedziała Radiu Wrocław Barbara Zielińska z urzędu miasta - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, autokar z nastolatkami powinien dojechać do Wrocławia około północy.

Wycieczka do Belgii była nagrodą w miejskim konkursie "Jestem Europejczykiem". Laureaci mieli zwiedzać w Brukseli m.in instytucje unijne - zamachy terrorystyczne pokrzyżowały jednak te plany.Na szczęście są cali i zdrowi.

„Jestem Europejczykiem – rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu”
To konkurs skierowany do licealistów a realizowany przez Urząd Miejski Wrocławia i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy wsparciu Parlamentu Europejskiego. Młodzież miała przygotować krótkometrażową formę dokumentalną na temat powiązań między działalnością Parlamentu Europejskiego, a codziennym życiem młodych ludzi.

Jury wybrało 10 najlepszych scenariuszy, na podstawie których czteroosobowe zespoły zrealizowały filmy przy wsparciu profesjonalnych filmowców. Nagrodą dla zwycięzców była 3 dniowa wizyta studyjna w Brukseli, gdzie młodzież miała m.in odwiedzić główną siedzibę Parlamentu Europejskiego. Niestety do tej wycieczki nie dojdzie, bo miała odbyć się dzisiaj.

Nastolatkowie musieli jednak pozostać w hotelu. Być może jeszcze dziś wrócą do Polski, choć oficjalnie powrót mieli zaplanowany na jutro. Konkurs jest oficjalną częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury.


"Informujemy, że dwanaścioro wrocławskich licealistów, którzy przebywają właśnie w Brukseli jest bezpiecznych. Młodzież, która przebywa w stolicy Beligii to zwycięzcy konkursu Jestem Europejczykiem. Są pod opieką trzech nauczycieli oraz pracownika Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego Wrocławia. Przebywają w tej chwili w hotelu.

Opiekunowie są w kontakcie z policją, która wskaże dogodny moment na opuszczenie miasta, tak by mogli bezpiecznie wrócić do Polski. Uczniowie są także w kontakcie ze swoimi rodzicami, przekazali im informacje o tym, że są w bezpiecznym miejscu. Kolejne informacje będą przekazywane wkrótce" - brzmiał wczorajszy komunikat wrocławskiego magistratu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama