Volta a Catalunya: Rebellin 17. na ostatnim etapie

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-28 08:51 | Zmodyfikowano: 2016-03-28 08:51

Davide Rebellin zakończył wyścig Dookoła Katalonii na 17. miejscu na ostatnim etapie. Był również najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice w końcowym zestawieniu.

Tygodniowe zmagania w Katalonii kończył najkrótszy etap wyścigu i z powodu krótkiego dystansu tempo było mocne od samego startu. Druga część odcinka uwzględniała 8 okrążeń w Barcelonie, z podjazdem 3.kategorii pod Alt de Montjuic. Finisz również zlokalizowany był stolicy Katalonii.

Na rundach w Barcelonie dochodziło do wielu ataków (również w wykonaniu czołówki z klasyfikacji generalnej) i przetasowań – zarówno w ucieczce, jak i w peletonie.

Pierwotna ucieczka się rozsypała, a jedynymi, którzy zdołali odeprzeć pogoń byli Tsatevich i Roglic. Dwójka ta razem wjechała na metę, a kolarz Katushy wygrał sprint. Roglic był drugi, a Jarlinson Pantano (IAM Cycling) finiszował jako trzeci.

Davide Rebellin przyjechał w głównej grupie, na 17. miejscu. Ukończył zmagania na 71. pozycji w klasyfikacji generalnej, a po końcowe zwycięstwo sięgnął Nairo Quintana (Movistar).