Colours of Ostrava 2016: Underworld || M83!

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-31 21:20 | Zmodyfikowano: 2016-03-31 21:20
A|A|A

mat. prasowe

Underworld, czyli duet Karl Hyde i Rick Smith, uznawany jest za jedną z najgłośniejszych i najwybitniejszych grup elektronicznej muzyki tanecznej. Znani ze znakomitej ścieżki dźwiękowej do filmu "Trainspotting", gdzie znalazł się ich kultowy utwór "Born Slippy", Hyde i Smith tworzą i przyjaźnią się od wczesnych lat 80-tych, a o klimatach electro wiedzą naprawdę wszystko! Współpracowali ze sobą i przyjaźnili się już od początków lat 80-tych. Mimo upływu lat Panowie nie zamierzają schodzić ze sceny i z powodzeniem czerpią inspiracje z najróżniejszych stylów muzycznych: techno, house, drum'n'bass, dub, rock, pop, dubstepu czy eksperymentalnego ambientu. Dzięki takiej mieszance, wpleceniu gitarowych brzmień i wokalu Karla Hyde udało im się płynnie połączyć klubowy styl z pop-rockową sceną. Podczas Colours of Ostrava Underworld zaprezentują nie tylko przekrój swojej dotychczasowej twórczości, ale i najnowszy dorobek „Barbara Barbara, we face a shining future”.

Anthony Gonzalez aka M83 to znany publiczności francuski elektromagik, wszechstronnie uzdolniony muzyk i wokalista. Anthony Gonzalez miłuje się w klimatach rodem z lat '80 i muzyką filmową. Często podkreślał ogromny wpływ kultury amerykańskiej na swoją twórczość, a teraz, po piętnastu latach istnienia grupy wie również, co znaczy spełnienie "amerykańskiego snu". Z rodzinnej Prowansji przeniósł się do Los Angeles i tam pracował nad kolejnym, długo wyczekiwanym wydawnictwem. Największy sukces to zdecydowanie podwójny album "Hurry Up, We're Dreaming", który we Francji pokrył się platyną i wygrywał w najważniejszych zestawieniach podsumowujących najważniejsze albumy 2011 roku. Artysta słynie także z tworzenia muzyki filmowej. Wystarczy wymienić soundtrack do filmu science fiction "Oblivion" z Tomem Cruise'em w roli głównej, czy niezależną francuską produkcję Yanna Gonzaleza, brata Anthony'ego, zatytułowanej „You and the Night”. Jego utwory mieliśmy również przyjemność usłyszeć w Top Gear i wielu reklamach telewizyjnych. Do Ostrawy M83 przywiezie całkiem nowy materiał, na który fani czekali pięć lat. Nie możemy się doczekać!

Colours of Ostrava 2016

14-17 lipca 2016 || Ostrawa, Czechy

Polska przedsprzedaż biletów: www.joystore.pl/colours

Więcej informacji: www.colours.cz/pl/

Facebook: www.facebook.com/ColoursPL/

Twitter: www.twitter.com/colours_pl

Instragram: www.instagram.com/colours_pl/

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama