The Cure, Florence + The Machine na Colours of Ostrava 2019!

Radio Wrocław | Utworzono: 2019-03-07 16:00 | Zmodyfikowano: 2019-03-07 16:00
A|A|A

Festiwal Colours of Ostrava


The Cure

Powołana do życia przez Roberta Smitha formacja The Cure na scenie po raz pierwszy pojawiła się w 1978 r., by do chwili obecnej wystąpić na niej przeszło 1500 razy.
Na przestrzeni czterech dekad przez zespół przewinęło się trzynastu muzyków, zaś obecny skład tworzą wspomniany już Smith (śpiew, gitara), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O'Donnell (klawisze) i znany ze współpracy z Davidem Bowiem - Reeves Gabrels (gitara).


The Cure mają na koncie 13 albumów studyjnych, których zawartość balansująca pomiędzy post-punkiem, gotykiem, new wave i popem wpłynęła na kilka muzycznych pokoleń.
„(...) Przez całe życie grałem muzykę dla własnej przyjemności. Wizja tego, że zostanę maszyną do zarabiania pieniędzy lub firmą jest dla mnie naprawdę okropna (...)” - wyznał w jednym z wywiadów lider The Cure.

W tym roku zespół świętuje czterdziestolecie debiutanckiego „The Imaginary Boys” oraz trzydzieści lat od momentu wydania albumu „Disintegration”. Niewykluczone, że podczas Colours of Ostrava 2019 grupa przywiezie ze sobą nowe utwory, a być może nawet cały album? Smith ponoć przymierza się do zarejestrowania kilku już przygotowanych kompozycji...


Florence + The Machine

W zależności od tego, czy mówimy o płycie czy też koncercie – Florence + The Machine to dwa zupełnie różne zespoły. Chociaż wszystkie utwory (te manifestujące rockową siłę jak i ballady) noszą pieczęć Florence Welch, dopiero w wersji na żywo charyzmatyczna wokalistka grupy ma pełnię władzy. „(...) Chcę, żeby moja muzyka brzmiała jak lot w dół z dużej wysokości lub jak bezkresny ocean, który wciąga Cię pod powierzchnię i sprawia, że nie możesz oddychać. Jak to coś, co otacza Cię ze wszystkich stron, co połyka i całkowicie wypełnia. I czujesz, że albo wybuchniesz, albo znikniesz.”


Dla Welch bliski kontakt z fanami zawsze był najważniejszy: „(...) Lubię być przerażająca na scenie. Moim celem jest straszenie ludzi lub ich uszczęśliwianie. Jest we mnie coś takiego, co ujawnia się dopiero podczas koncertów. Mroczna, zagniewana część mojej osobowości”.


Osiemnasta edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się od 17 do 20 lipca 2019 r. na terenie postindustrialnej przestrzeni dawnej huty Dolne Vitkovice w Ostrawie. Program rozłożony na dwadzieścia scen obejmuje niemal 350 punktów – obok koncertów i występów ponad 120 zespołów, w skład festiwalu wchodzą też panele dyskusyjne i warsztaty w ramach forum Meltingpot, liczne występy teatralne i cyrkowe, projekcje filmów, instalacje artystyczne i wiele innych atrakcji towarzyszących.

COLOURS OF OSTRAVA 2019

GDZIE: Dolne Witkowice, Ostrawa (Czechy)
KIEDY: 17-20 lipca 2019 (środa - sobota)
WWW: www.colours.pl
FB: www.facebook.com/ColoursPL/
BILETY: www.joystore.pl/colours-of-ostrava
INSTAGRAM: www.instagram.com/colours.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama