Morioka znów bohaterem Śląska. WKS wygrał z Cracovią 2:1

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-09 20:08 | Zmodyfikowano: 2016-04-09 20:08

Śląsk Wrocław pokonał Cracovię 2:1 w meczu 30., ostatniej przed podziałem punktów, kolejki Ekstraklasy. Gości na prowadzenie już w 13. minucie wyprowadził były gracz Śląska Mateusz Cetnarski. Po przerwie wyrównał Benco Mervo w 71. minucie, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Śląskowi zapewnił Ryota Morioka. Wrocławianie zajmują 13. miejsce po rundzie zasadniczej.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

90' + 5' KONIEC!! Śląsk wygrywa z Cracovią 2:1. Tuż przed końcem Cracovia uderza w poprzeczkę. Co za emocje.

90'+3' GOOOOOOOL!!!!!! MORIOKA strzela na 2:1! To była akcja godna przydomka Tsubasa. Japończyk przerzucił piłkę nad obrońcami i technicznym strzałem pokonał Sandomierskiego.

90' Sędzia doliczył aż 6 minut do regulaminowego czasu gry

88' Śląsk atakuje. Teraz Celeban bliski zdobycia gola. Piłka po strzale głową przeleciała nad poprzeczką

86' Żółta kartka dla Hołoty. Spięcie między zawodnikami obu drużyn

83' Śląsk po zdobyciu gola uwierzył w siebie i ma trochę więcej z gry, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe

75' Ostatnia zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński, wchodzi Karachanakov.

71' Goooool!!! Ryota Morioka długo utrzymywał się przy piłce przed polem karnym, w końcu uderzył lewą nogą Sandomierski odbił piłkę przed siebie i dopadł do niej Bence Mervo! Śląsk - Cracovia 1:1

66' Kolejne dobre rozegranie rzutu rożnego. Dudu wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył, ale nogami wybił piłkę Sandomierski

61' Druga zmiana w Cracovii. Wchodzi Diabang, schodzi Vestenicky

60' Bliski szczęścia był Celeban. Jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego (Dudu) minimalnie minął lewy słupek bramki Sandomierskiego

55' Ciekawie rozegrany rzut rożny, krótko do Hateleya, ale dośrodkowanie Anglika nie spadło na głowę żadnego z kolegów

50' Bejan opatrywany już poza boiskiem. W jego miejsce wchodzi Łukasz Zejdler

48' Długa przerwa w grze bo Bejan ucierpiał w starciu z Mervo

46' Sędzia Kimura rozpoczyna drugą połowę

Tabela i wyniki do przerwy:

45+1' Koniec pierwszej połowy.

45' Akcja Śląska jeszcze trwała - był rzut wolny - ale uderzenie Dudu nie zagroziło Sandomierskiemu

44' Słupek!!! Minimalnie pomylił się Mervo, po dośrodkowaniu z prawej strony.

43' Hołota! Po ładnej akcji pomocnik Śląska strzelił jednak obok słupka.

41' Ależ huknął Bence Mervo! Petardę węgierskiego napastnika obronił Grzegorz Sandomierski.

39' Czy to nie powinien być rzut karny? Dudu wycięty na linii pola karnego z prawej strony przez Bejana, ale sędzia Kimura żółtą kartkę pokazał obrońcy Śląska.

30' Jeśli jest groźnie to za sprawą gości. Cetnarski mógł mieć asystę. Dośrodkowywał z rzutu wolnego (zółta kartka dla Toma Hateleya). W polu karnym głową uderzał Miroslav Covilo, ale fantastycznie obronił Mateusz Ambramowicz. Akcja Cracovii trwałą jeszcze w najlepsze, ale groźniej pod bramką Śląska już nie było.

23' Znów goście. Dośrodkowanie Jendriska z prawej strony strzela Vestenicky, ale nad poprzeczką.

20' Niewiele dzieje się we Wrocławiu, zerknijmy więc na inne stadiony bo tam też padają gole:

Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:0

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 1:0

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0

W pozostałych meczach bez bramek.

13' Nie działo się nic, aż uderzyli goście i to tak, że piłka wpadła do bramki. Uderzał Cetnarski, Abramowicz już rzucił się do interwencji, ale piłka uderzyła w nogi Celebana. Bramkarz , ale przy dobitce Centarskiego był bez szans. Śląsk - Cracovia 0:1

5' Pierwszy strzał. Oddała go Cracovia, ale odnotowujemy tylko ze statystycznego obowiązku. Mocno nad bramką.

2' Dwie wrzutki Śląska, obie wybite przez obrońców gości