Cuprum wygrało z Czarnymi Radom i jest na piątym miejscu

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-09 20:32 | Zmodyfikowano: 2016-04-09 20:32

W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej PlusLigi siatkarze Cuprum wygrali z Czarnymi Radom 3:0 i tym samym zajęli piąte miejsce w tabeli. W play-offach zagrają... z Czarnymi Radom.

Spotkanie lepiej zaczęli siatkarze z Lubina. Po dobrym ataku Tähta i bloku Możdżonka było już 2:0. Do głosu zaczęli jednak dochodzić radomianie, którzy po dobrych zagrywkach Michała Ostrowskiego wyszli na prowadzenie 6:4. Po pierwszej przerwie technicznej przewaga gości urosła do 4 oczek. Lubinianom udało się złapać kontakt dopiero w połowie partii, m.in. dzięki dobrej grze Keitha Puparta było 17:17. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt, jednak to gospodarze wytrzymali presję i wygrali seta 25:22.

W drugiej partii to lubinianie wyszli pierwsi na prowadzenie i na pierwszej przerwie technicznej różnica nad przeciwnikami wynosiła trzy oczka (8:5). Po wznowieniu gry lubinianie utrzymywali przewagę, m. in. dzięki dobrej postawie w bloku (10:7). Po asie serwisowym Keitha Puparta prowadzenie lubinian wynosiło cztery punkty (11:7). Radomianie jednak nie dawali za wygraną i w końcówce seta doprowadzili do remisu po ataku Bartłomieja Bołądzia (22:22). Miedziowi znów zachowali zimną krew i ostatecznie wygrali drugą partię 26:24.

Początek kolejnego seta był wyrównany do stanu 4:4. Później Lubinianie zaczęli odjeżdżać rywalom, prowadzili już nawet czterema oczkami po ataku radomian w taśmę (16:12). W końcówce goście znów zaczęli odrabiać straty i mieliśmy powtórkę z rozrywki, czyli 22:22. Na szczęście przebieg końcówki tego seta również był podobny do poprzednich, bo Cuprum ostatecznie wygrało trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0.