Ginekolog aresztowany – miał zgwałcić pacjentkę

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-04-11 16:01
A|A|A

fot. Wikimedia Commons

Lekarza aresztowali policjanci z Bielawy. 67-latek miał prowadzić praktykę lekarską wbrew zakazowi sądu. Mężczyzna usłyszał także zarzuty gwałtu jednej z pacjentek oraz nakłanianie do przerywania ciąży.

Podejrzany mieszka w jednej z miejscowości na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Śledztwo w tej sprawie przez kilka miesięcy prowadzili policjanci z Bielawy. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Po wejściu mundurowych do budynku starał się uciekać, ukrył się w szafie na poddaszu.

Ginekolog oszust usłyszał szereg zarzutów. Część z nich dotyczy oszustw na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o łączną kwotę kilku tysięcy złotych. O wiele poważniejsze są inne zarzuty. - Mężczyzna naruszył sądowy zakaz prowadzenia praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii i położnictwa. Przyjmował pacjentki, kilka z nich nakłonił do przerwania ciąży z naruszeniem obowiązujących przepisów – mówi podinspektor Mariusz Furgała z dzierżoniowskiej policji.

Według śledczych 67 – latek zgwałcił także jedną z pacjentek podczas wizyty. Jakby tego było mało, działał w warunkach recydywy, ponieważ odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz może mu grozić nawet 12-letni pobyt za kratkami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama