Wiosna pełna EMOCJI

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2016-05-13 12:46 | Zmodyfikowano: 2016-05-13 12:46
A|A|A

Pierwszy numer magazynu kulturalnego Radia Wrocław Kultura EMOCJE już do poczytania! Szukaj bezpłatnych egzemplarzy na mieście: w restauracjach, kafejkach, klubach i miejscach związanych z kulturą. Jeśli gdzieś nie ma naszego kulturalnego poradnika - piszcie na adres promocja@prw.pl - dostarczymy niezwłocznie.

SŁUCHAJCIE RADIA WROCŁAW KULTURA (WSTĘPNIAK NACZELNEGO)
Wielu z Czytelników, którzy sięgną po 'Emocje', dobrze już wie, że istnieje takie radio. Że nadajemy od 1 stycznia 2015, opowiadamy wyłącznie o kulturze, gramy muzykę w autorskich audycjach i z autorskich playlist. 24 godziny na dobę. Tym, którzy właśnie się o nas dowiadują, polecamy się tekstami napisanymi przez dziennikarzy naszego radia. Traktujcie je jako wizytówkę poszczególnych programów i całej stacji. Na pewno znajdziecie u nas coś, co Was zainteresuje, poruszy, zadziwi, wzruszy.

Żeby posłuchać Radia Wrocław Kultura za pomocą telefonu wystarczy aplikacja mobilna (dostępna we wszystkich systemach) albo odbiornik radiowy - koniecznie z systemem DAB+. Takie urządzenia są od pewnego czasu dostępne w sklepach, działają dwuzakresowo: w FM i DAB+.

DAB+ to cyfrowa technologia przyszłości, umożliwiająca lepszą jakość dźwięku, większe możliwości komunikacji (w niektórych odbiornikach widać nawet obraz), to także szansa na bogatszy w nowe stacje radiowe eter. Europejskimi liderami DAB+ są Dania, Norwegia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Niemcy. W Polsce w tej technologii nadają swoje audycje rozgłośnie publicznego radia (Radio Wrocław jest krajowym pionierem). We Wrocławiu i okolicach można dziś w cyfrowej jakości słuchać 10 stacji.

Jest jeszcze jeden sposób na posłuchanie i zobaczenie nas. Na stronie radiowroclawkultura.pl przez całą dobę działa streaming wideo. Rozmowy z zaproszonymi gośćmi można zatem obejrzeć na żywo także z obrazem z jednego z najnowocześniejszych studiów radiowych w Polsce. Mamy cztery kamery, które wyczuwają ludzki głos i potrafią automatycznie ustawiać kadry. Niektórzy mówią, że Radio Wrocław Kultura to właściwie już telewizja.

Bardzo serdecznie zapraszamy. Wszyscy jesteście mile widziani. Możecie do nas zadzwonić (nr do studia: 71 78 02 320) i napisać: kultura@radiowroclaw.pl. Zaglądnijcie też na naszego Facebooka (Radio Wrocław Kultura) i po prostu bądźcie z nami. Mamy nadzieję, że się polubimy.
Grzegorz Chojnowski

REKLAMA
Reklama