ME w pływaniu: Kawęcki w finale, Tchórz nie powalczy o medale

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-21 10:00

Zawodniczka Juvenii Wrocław nie znalazła się wśród najlepszych pływaczek na 50 metrów stylem grzbietowym. Alicja Tchórz przepłynęła ten dystans 28,93 s. co dało jej dopiero czternaste miejsce w kwalifikacjach.

Lepiej z pływaków z regionu zaprezentował się Radosław Kawęcki. Urodzony w Głogowie zawodnik awansował do finału na 200 metrów stylem grzbietowym. Czas 1.57,39 dał mu drugi wynik kwalifikacji.

O medale powalczą też Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Obaj startują na 100 metrów stylem motylkowym. Czerniak miał drugi czas (51,90 s) a Korzeniowski czwarty (52,11 s)

Finały z udziałem tej trójki odbędą się dziś. Wczoraj dwa złote medale przypadły Włochom. Luca Dotto wygrał wyścig na 100 m stylem dowolnym, a Gregorio Paltrinieri na 800 m stylem dowolnym.

W rywalizacji kobiet mistrzynią kontynentu na 200 m stylem klasycznym została Dunka Rikke Moeller Pedersen, a na 100 m motylkiem - Szwedka Sarah Sjoestroem. W sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym zwyciężyła reprezentacja Holandii.