French Open: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy debla

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-27 09:00

Łukasz Kubot grający z Alexandrem Peyą gładko odprawili Chorwata Ivo Karlovica i Purava Raję z Indii 6:1, 6:2 i awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju. Polsko-austriacka para do zwycięstwa potrzebowała mniej niż godzinę. Pierwszy set trwał 21 minut, drugi 26.

Teraz Kubot i Peya w drugiej rundzie zmierzą się dziś (piątek) z Amerykaninem Nicholasem Monroe i Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem.

Krótką przygodę z kortami Rolanda Garrosa zaliczyli natomiast nasi pozostali debliści. Mariusz Fyrstenberg i Meksykanin Santiago Gonzalez przegrali w pierwszej rundzie z z Amerykanami, braćmi Bobem i Mike’m Bryanami 2:6, 3:6. Na tej samej fazie tyle, że w żeńskiej grze podwójnej udział w turnieju zakończyły Klaudia Jans-Ignacik i Szwajcarka Xenia Knoll, które uległy serbsko-chorwackiej parze Aleksandra Krunic, Mirjana Lucic-Baroni 6:2, 1:6, 3:6.

Nieudany mecz ma za sobą także Marcin Matkowski, który rywalizuje w mikście w parze z Czeszką Lucie Hradecką. Ubiegłoroczni finaliśi French Open przegrali z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu i Rumunem Florinem Mergeą 4:6, 4:6.

Dziś poza Kubotem na kortach Rolanda Garrosa zaprezentuje się także Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka w trzeciej rundzie zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą.