French Open: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy debla

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-05-27 17:29

Polsko-francuski duet mierzył się z Kolumbijczykami - Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem.

Pierwszy set zaczął się układać po myśli Kubota i Chardyego w szóstym gemie. Po grze na przewagi udało im się przełamać rywali i powiększyć prowadzenie do wyniku 4:2. Kolumbijczycy walczyli jednak do końca i wygrali 11 gema przy podaniu polsko-francuskiego debla. Kubot i Chardy za chwilę odpowiedzieli tym samym. Przełamali przeciwników w dwunastym gemie wygrywając go do 15. Cały set, który trwał 59 minut, zakończył się zwycięstwem Polaka i Francuza - 6:4.

Druga partia była o wiele krótsza. Kubotowi i Charydemu potrzeba było zaledwie pół godziny by rozprawić się z Kolumbijczykami. Kluczowy był czwarty gem. Polska para miała break point przy stanie 40:0, ale udało się go wykorzystać dopiero za trzecim razem. Po tym przełamaniu polsko-francuska para planowo zmierzała do zwycięstwa. Ostatniego gema Kubot i Chardy wygrali na sucho, całego seta 6:3 i po dwóch setach mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Łukasz Kubot/Jeremy Chardy - Juan Sebastian Cabal/Robert Farah - 6:4, 6:3