French Open: Łukasz Kubot awansował do półfinału debla!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-01 18:33

Mecz trwał nieco ponad godzinę. Pierwszy set był krótki. Kubot i Peya potrzebowali zaledwie 26 minut żeby objąć prowadzenie. Cuevas i Granollers wygrali tylko jeden swój serwis i to też z problemami - dwukrotnie doszło do równowagi. To było zresztą pierwszy i ostatni moment kiedy Urugwajczyk i Hiszpan byli przed Polakiem i Austriakiem. Kolejne sześć gemów wygrali Kubot z Peyą i w secie byli lepsi 6:1.

Druga partia to już 40 minut tenisa, ale też udanego dla naszego reprezentanta. Kubot i Peya od razu przełamali rywali i prowadzili 2:0. Wtedy niespodziewanie sami przegrali swoje podanie i do ósmego gema mecz był na styku. Polak i Austriak wygrali jednak swój serwis na sucho i byli lepsi już 5:4. W kolejnym gemie serwowali Cuevas i Granollers. Kubot i Peya prowadzili już 30:0, by dać przeciwnikom jeszcze trochę nadziei - zrobiło się 30:30. Dwie ostatnie piłki należały jednak do tenisisty KKT Wrocław i Austriaka, którzy wygrali seta 6:4 i tym samym cały mecz po dwóch setach.

Teraz Łukasz Kubot i Alexander Peya zagrają w półfinale French Open z braćmi Bobem i Mikem Bryanami, którzy pokonali dziś parę Marcin Matkowski - Leander Paes (Indie) 7:6 (14-12), 6:3.