Legnicki szpital zamknie oddział pulmonologiczny. Powód? Brak specjalistów

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-06-09 09:11 | Zmodyfikowano: 2016-06-09 09:11
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Skoro legnicki szpital od kilku lat ma opinię jednego z najlepszych ośrodków leczenia raka w regionie, to trzeba przeprofilować oddział onkologiczny, by jeszcze skuteczniej leczył pacjentów z nowotworami płuc.

Do takiego wniosku doszli dyrektorzy szpitala i pomysł już wcielają w życie. Od lipca w Legnicy będzie możliwe nawet leczenie takich pacjentów jednocześnie radio i chemioterapią. Do tej pory zabiegów łączonych podejmowali się jedynie specjaliści z ośrodka we Wrocławiu.

Andrzej Hap, dyrektor placówki w Legnicy zapewnia również, że pacjenci z lżejszymi schorzeniami płuc, odpowiednią opiekę znajdą na oddziale wewnętrznym.

- Nasza onkologia wchodzi na wyższy poziom - zapewnia Andrzej Hap, wicedyrektor do spraw lecznictwa. - Chodzi o to, żeby nastąpiła możliwość leczenia pacjentów w jednym czasie radioterapią i podawaniem chemii. W obecnych warunkach jest to w Legnicy niemożliwe, a zdecydowanie bardziej potrzebne, niż taki typowy oddział pulmonologiczny.

Jeszcze w tym roku legnicki szpital będzie się ubiegał w Narodowym Funduszu Zdrowia o korektę do planu rozliczeń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama