Brave Kids 2016. Kto zagości we Wrocławiu?

Agnieszka Żulewska | Utworzono: 2016-06-14 10:30 | Zmodyfikowano: 2016-06-14 10:30
Brave Kids 2016. Kto zagości we Wrocławiu? - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

PIKNIK Z WYSTĘPAMI BRAVE KIDS
Niedziela 19 czerwca, godz. 14.00, Park Stanisława Tołpy, ul. Nowowiejska, wstęp wolny
POKAZ GRUP BRAVE KIDS
Wtorek 21 czerwca, godz. 17.30, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, wstęp wolny
PARADA BRAVE KIDS
Niedziela 26 czerwca, godz. 16.00, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny
ZAPRASZAMY!

Maroko, Związek Młodzieżowy Kultury i Rozwoju:

W zajęciach Związku Młodzieżowego Kultury i Rozwoju w Taroudant bierze udział zróżnicowana grupa dzieci. Razem tworzą spektakl, który przekracza społeczno-ekonomiczne i kulturowe granice, integrując się w myśl wspólnych korzeni. Grupa pracuje nad tańcem, który ma silne, duchowe znaczenie dla muzułmanów: Issawa – obrzęd który przedstawia mistyczną podróż do Boga. Transowa muzyka jest rytualnym błogosławieństwem, gdzie śmiech, śpiew i taniec odgrywają ważną rolę. Celem grupy jest stworzyć atmosferę jedności, szacunku, propagowania harmonii pośród wszystkich ludzi.
Gruzja, Caritas.

Dzieci z Ośrodka Dziennego w Tblisi od wczesnego wieku uczą się gruzińskich tańców, które są żywą kroniką zawierającą elementy sztuki i kultury każdego regionu. Poruszające się z gracją w pięknych kostiumach dziewczynki obrazują naturalne krajobrazy Gruzji i kobiecą wytrwałość. Towarzyszą im chłopcy, którzy poprzez gwałtowne ruchy reprezentują charakterystyczne sceny ślubu, wojny, tradycji pasterskich czy miejskiego życia.

Ukraina, Szkoła teatralna „ Słonecznik”

Dzieci ze szkoły Teatralnej w Rivne uczą się indywidualizmu w odgrywaniu ról i używania swojej kreatywności do wyrażania siebie. Teatr rozwija talenty dzieci z różnych środowisk w różnych obszarach, wspierając ich artystyczne uzdolnienia, kreatywność, promując serdeczność i umiejętności przywódcze. Ponadto, rozwija dziecięcą pewność siebie w dążeniu do realizacji marzeń.
Meksyk, Casa Hogar Nueva Vida. “Abejitas de Puerto”

„Małe Pszczółki” z Puerto Escondido są grupą z sierocińca Casa Hogar Nueva Vida. Tańce, które zaprezentują są częścią ich dziedzictwa i wywodzą się z plemienia MIXE – jedynych rdzennych Amerykanów, których ziemie nigdy nie zostały podbite przez Hiszpanów, a ich bogata kultura jest podtrzymywana w tańcach i tysiącach starych mitów. Większość dzieci pochodzi z biednych, rdzennych społeczności, gdzie społeczne wykluczenie i brak edukacji należą do codzienności. Casa Hogar daje dzieciom szansę na normalne dzieciństwo, tworząc pokolenie pełnych serdeczności, promiennych i kreatywnych ludzi.

Słowacja, Fundacja Good Roma Fairy Kesaj

Miasto Kežmarok skupia najliczniejszą mniejszość romską na Słowacji. Chociaż w mieście znajduje się kilka liceów, żadne z nich nie zapewnia edukacji dla romskich uczniów w ich własnym języku, co pozostawia dzieci w sytuacji społecznego wykluczenia. Fundacja wzmacnia środki przeciwdziałania dyskryminacji, skupiając się na promowaniu wyjątkowości romskiej kultury. Grupa artystyczna przygotuje przedstawienie muzyczne, które zaprezentuje romski język, kulturę i tradycje.
Więcej o Brave Kids:
W latach 2009 – 2015 w Brave Kids uczestniczyło:
800 dzieci!
200 rodzin goszczących!
200 wolontariuszy!
6 000 widzów!
9 polskich miast partnerskich!

Projekt Brave Kids powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival - przeciw Wypędzeniom z Kultury. Naszą misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby
w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur
i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie.
Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje UNESCO oraz Rzecznik Praw Dziecka.
www: http://www.bravekids.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/BraveKids/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCfLvDb15N4nt_i8ItNHNfpA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.