ATP Halle: Zacięta końcówka i awans. Kubot i Peya w półfinale

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-17 07:00

Cały mecz trwał niespełna 69 minut. Pierwsza partia wygrana przez Łukasza Kubota i Alexandra Peyęęzakończyła się bardzo szybko. Polak i Austriak potrzebowali zaledwie 23 minut i dwóch przełamań - w trzecim i siódmym gemie, żeby objąć prowadzenie w meczu.

Po wygranym secie 6:2, przyszła druga odsłona meczu... przegrana w takim właśnie stosunku. Kubot i Peya stracili swój serwis w szóstym gemie mimo, w którym dogonili rywali od stanu 15:40 do 40:40, ale decydujący punkt padł łupem Bakera i Istomina. Także na korzyść Amerykanina i reprezentanta Uzbekistanu zakończył się ósmy gem. Debel ten wykorzystał drugą piłkę setową i doprowadził do remisu.

Super tie-break przyniósł sporo nerwów. Do ósmej piłki oba duet dwukrotnie dały się przełamać. Potem zrobiły to jeszcze po razie. Było wtedy 8:7 dla Kubota i Peyi. Kolejne piłki aż do stanu 10:9 dla Polaka i Austriaka kończone były na korzyść serwujących. W kolejnym zagraniu zawodnik KKT Wrocław i jego kolega przełamali tę tendencję. Po 18 minutach wygrali dodatkową część meczu 11:9 i awansowali do półfinału.

Teraz na drodze Łukasza Kubota i Alexandera Peyi stoi fińsko-australijski debel Henri Kontinen - John Peers.