Legnica: "Skorupiakom mówimy NIE"

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-06-20 11:57
A|A|A

Dziś kończy 20 lat, jest po przeszczepie wątroby i jako jedyny w Polsce ma aż dwie bardzo skomplikowane choroby: zakrzepicę żył wątrobowych i hemoglobinurię. Miesięczna terapia Konrada Krzemińskiego kosztuje ponad 100 tysięcy złotych, a leki trzeba podawać przynajmniej przez rok. Rodzinie i lekarzom z trudem udało się zebrać pieniądze na pierwszą dawkę specyfiku. Dlatego do publicznej zbiórki włączają się tysiące ludzi z całego świata.

Dziś o 16-tej przed budynkiem oddziału onkologicznego legnickiego szpitala mieszkańcy regionu mają zamiar pojawić z transparentami. Krzysztof Piotrowski ze stowarzyszenia "Skorupiakom mówimy NIE" podkreśla, że protestujący chcą zmusić polityków do zmian w systemie leczenia pacjentów z nowotworami.

- Hipokryzja, bo z jednej strony walczy się o nienarodzone dziecko, a nie szanuje się narodzonego. Mam nadzieję, że wywiąże się jakaś dyskusja na ten temat, ponieważ nie może być tak, że ludzie chorzy i ich rodziny zostają bez żadnego wsparcia psychologicznego, finansowego... Każdemu Polakowi przysługuje prawo do tego, żeby móc się leczyć.

Organizatorzy protestu zastrzegają, że ich akcja nie jest skierowana przeciwko lekarzom. Chcą natomiast zwrócić uwagę na interesy koncernów farmaceutycznych, które po bardzo wysokich cenach sprzedają leki na walkę z nowotworami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama