4 i 16-latka pogryzione przez psy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-23 14:40
A|A|A

Bierutowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia dwóch dziewczynek w wieku 4 i 16 lat przez dwa psy, do którego doszło na terenie gminy Bierutów. Pogryzione osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Policjanci ustalają w jaki sposób psy wydostały się z terenu ogrodzonej posesji.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Bierutów. Ok. godz. 12:30 oficer dyżurny oleśnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pogryzienia przez psy. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że psy rasy amstaf i kundel mieszaniec zaatakowały i pogryzły 4-letnią dziewczynkę i 16-latkę.

Pogryzione dziewczynki z ranami szarpanymi i złamaniem ręki trafiły do szpitala. Policjanci na miejscu przesłuchiwali okolicznych świadków. Ustalono także właściciela psów, który przedstawił zaświadczenie o ich szczepieniu.

W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze będą ustalali wszystkie okoliczności tego zdarzenia, m.in to, w jaki sposób psy znajdujące się na terenie ogrodzonej posesji wydostały się na zewnątrz.

Wobec właściciela psów policjanci będą prowadzić postępowanie karne w związku z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia człowieka. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednia opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne.

Polskie prawo nakłada na właścicieli czworonogów obowiązek należytej kontroli swojego psa udając się z nim w miejsca ogólno dostępne. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga luzem. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody przez psa innej osobie. W zależności od skutków takiego niewłaściwego trzymania czworonoga – właściciela może spotkać również odpowiedzialność karna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama