Systematycznie okradał firmę. Łącznie ukradł...

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-07 21:35
A|A|A

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia biurowego przy ulicy Racławickiej w Boguszowie Gorcach.

Sprawca ukradł blisko 12 tysięcy złotych. Właściciel firmy wyjaśnił policjantom, że pieniądze ginęły regularnie w mniejszych sumach, co dało łączną kwotę 12 tys. zł. Zanim powiadomił o tym fakcie policję liczył na uczciwość i lojalność swojego pracownika. Gdy jego oczekiwania nie przyniosły rezultatu zwrócił się o pomoc do wałbrzyskiej komendy.

Funkcjonariusze szybko zajęli się sprawą i ustalili, że włamywaczem i złodziejem jest 36-letni mieszkaniec gminy. Po zebraniu obszernych dowodów zatrzymali mężczyznę. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się, że siedmiokrotnie likwidując zabezpieczenie w drzwiach wejściowych do biura zabrał stamtąd pieniądze.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co ustawodawca przewidział konsekwencje prawne w wymiarze nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama