Wilki pod Wałbrzychem! [MAMY ZDJĘCIA]

Barbara Szeligowska | Utworzono: 2016-08-01 20:03 | Zmodyfikowano: 2016-08-01 16:41
A|A|A

Zdjęcia z archiwum Nadleśnictwa Wałbrzych

Leśnicy nie mają wątpliwości: to basior, czyli samiec wilka, wadera - samica i czworo młodych wilczków. Całą wilczą rodzinę dokładnie widać na nagraniach z leśnego monitoringu. Skąd przywędrowały nie wiadomo, ale pewne jest, że wałbrzyskich lasach pożywienia im nie zabraknie. Obfitują one bowiem w sarny, jelenie i inne drobniejsze zwierzęta. Nadleśniczy uspokaja przy tym, że grzybiarze i zbieracze jagód nie mają się czego obawiać. Wilk jest zwierzęciem niezwykle płochliwym, i sam zapach człowieka jest dla niego odstraszający. Wilkowi nie wolno zrobić krzywdy - jest to gatunek objęty ścisłą ochroną.

- To zdjęcia z fotopułapki - mówi Radiu Wrocław nadleśniczy Gabriel Grobelny, który zezwolił nam na publikację fotografii.

PRZECZYTAJ i ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~antyPiS
2016-08-07 17:37:42
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Minister środowiska z PiSu zapewne wytnie wszystkie drzewa i będzie po kłopocie.
~wilk
2016-08-02 16:43:37
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
a wy ?
~wilk
2016-08-02 16:43:13
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -7
jestem wilkiem tez
~daka
2016-08-02 15:01:29
z adresu IP: (84.180.xxx.xxx)
Ocena: 1
Basior z fotki ma klasycznego parcha, juz chyba ze strupkami. Jest zainfekowany swierzbowcem. Szczeniaki powinny byc juz albo niedlugo calkiem gole.....Tytul tego newsa winien wlasciwie brzmiec "pierwsze wilki w okolicach Mieroszowa.......czyli pierwsze koty za ploty....tfu...znaczy wilki. One czasami z tego wychodza, jest kilka gatunkow swierzbowca , sa gatunki zwiazane tylko z niektorymi grupami zwierzat.....Nie bendonc wetem zalecic wypada tylko modlitwy. I spytac sie, czy gosciu, ktory rzucil te fotki do prasy byl kompletnym idiota, idiota, czy rozchodzilo mu siem o cus innego. ............Czy wszyscy sa slepi i nie widza tego co na tym obrazku WIDAC ?. Obrazek mowi ze w okolicach Waldenburga pojawily sie wilki chorujace na jakis syf, ktore predzej czy pozniej popadaja albo nie popadaja. Swiec Panie ewentualnie nad ich duszami. Mudlmy siem....mudlcie siem. A o co - to kazden sam musi wiedziec. Grunt zeby obroty rosly. Amen.
~koter
2016-08-02 07:56:35
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeśli KOD domaga się zamknięcia całego rejonu Mieroszowa to może tym "zamknięciem" objąć pozostałe rejony kraju gdzie są wilki i ogłosić tam stan wojenny, bo w tej firmie dawnych zwolenników metod z PRLu jest pod dostatkiem.....
~ona
2016-08-02 06:34:18
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: -2
Też mi nowość. Wilki się przemieszczają stadami. Szukając pożywienia lepszego miejsca na bytowanie. Od roku czasu mam psa z tych okolic i powiem tyle że zawsze wydawala mi sie na mix z wilkiem i ze to nie mozliwe bo u nas wilkow nie ma. Ale pamietajmy ze daleko tez nie jest od nas do czech,slowacji (dawnej czechoslowacji) a taka rasa wilka także powstala. Dzis jestem pewna ze moja psinka wzięta z tamtych regionów musiala byc mieszanka. Oczy wilka są.zachowanie,polowanie ,je własną sierść i uwielbia spac w wykonanych norach. Jest z nami od roku ;) Jeśli sa tam czyste wilki pamiętamy trzeba je chronic nie polowac na nie.
~tomasz
2016-08-01 21:50:15
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Żądamy zamknięcia całego rejonu Mieroszowa - powiedzieli ekolodzy na konferencji prasowej. UE oraz KOD poparły postulaty
~Kazimierz57
2016-08-01 17:39:30
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
A czy pobliskie drogi oznakowano? Koniecznie opis treści: homo homini lupus est!!
~Agnieszka
2016-08-01 13:06:20
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bardzo się się z tej informacji. Głównie dlatego, że jest informacyjna i edukacyjna, a nie sensacyjna ;) Dziennikarce należą się wielkie podziękowania, bo robiąc sensację mogła liczyć na wielki rozgłos i karierę, a mimo to napisała uczciwie i zgodnie z prawdą. Choć można byłoby się czepić stwierdzenia: "można spotkać wilki", bo ich nie można spotkać, skoro przed ludźmi uciekają ;)
~Marzena
2016-08-01 12:18:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Juz wcześniej słyszałam, że w okolicach Wałbrzycha pojawią się wilki.
~Mrg
2016-08-01 08:03:51
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czym zasilany jest lesny monitoring ?
~Ania
2016-07-31 22:00:30
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 3
Można prosić o link do leśnego monitoringu?